Subiect: Card de sanatate
View Single Post
  #5  
Vechi 09.09.2014, 18:44:48
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
A nega ceea ce au spus cei mai mari asceti din ultimul secol inseamna a pacatui impotriva Duhului Sfant Care i-a calauzit pe ei. Îti asumi acest pacat? Eu nu.

,,Păcatele împotriva Duhului Sfânt sunt următoarele:
1) nădejdea prea mare în mila lui Dumnezeu;
2) deznădejdea cu privire la mântuirea noastră;
3) împotrivirea clară față de adevăr și lepădarea de credința ortodoxă;
4) invidia cu privire la acele bunuri duhovnicești pe care le dobândește aproapele de la Dumnezeu;
5) aflarea în păcate și stăruința în răutate;
6) nepăsarea față de pocăință până la sfârșitul acestei vieți."


Sursa :http://www.doxologia.ro/cuvinte-duho...-duhului-sfant


Daca luam documentele cu cip, urmatorul pas vor fi cipurile implantate.


http://www.lovendal.ro/wp52/microcip...ania-virtuala/
Cumva unul din asceti a fost Pr. Iustin Parvu ? Su tu esti acum sub influenta noului "val" de la Petru Voda? E un "preot" acolo roscat la par nu mai stiu cum ii spune ,mare iubitor de aparitii la tv si internet ,ca Filoteau Balan vad ca-a lasat-o mai moale ...Astia "mari" preoti ,desteptatori ai norodului ......
Cand au fost cateva famalii la parintele Iustin Parvu si i-au spus arinte am venit cu familia la manastire,am renuntat la servici ,am vandut tot ca sa nu ne luam pasaport biometric ,am "iesit in ascutisul sabiei" ,raspunsul paritelui in fata camerei de luat vederi de la Antena1 a fost "mai fratilor ,am avut si eu o parere" .... Frumos raspuns . Ei oamenii aia dupa un scurt timp si-au dat seama de ceea ce au facut ,as fi curios ce mai e cu ei ...
Fanatismul religios apare de obicei acolo unde nu exsista cunoastere si unde e multa ignoranta . Biserica Ortodoxa Romana ,nu are nimic de a face cu fanatismul religios gen Petru Voda ! Si nici drept maritorii crestini ortodocsi !
Reply With Quote