Subiect: Necazuri
View Single Post
  #9  
Vechi 18.10.2009, 21:34:36
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Necazuri

Fratele meu Mintuitoru Iisus Hristos a spus cuvintul acesta Sfintilor sai Ucenici si Apostoli in lume veti avea necazuri dar indrazniti ne conteniit ca lumea eu am biruit .
Si iarasi a mai zis cIte veti cere de la tatal meu In NUMELE MEU cu credinta toate le veti primi :spusa DOMNUL daca ati avea credinta cIt un bob de mustar at spune muntelui acesta sa sa mute in mare si el sar muta si sicomarului acestia sa se sadeasca in mare si acolo sar sadi .?undei credinta noastra atunci si cIt de mica este ? daca nu este nici cIt un bob de mustar . Iartama eu nu te judec si nu judec credinta ta ca nu sint vrednic sa ma judec pe mine nu pe altii , cred insa ca uni dintre cei chemati sa fie doctori Duhovnicesti pe acest pamInt si care au fost Chemati la daru Preotiei sint depasiti de lume si de ispitele cu care se lupta si nu au curajul de a face MOLITFELE SF. VASILE CEL MARE SI DESLEGARILE DE TREBUINTA PENTRU FELURITE PATIMI CE SE INTIMPLA IN POPORU LUI DUMNEZEU CUNOSC CAZURI DE LACOMIE SI DE NE INFRINARE DE LA MINCARE SI BAUTURA NICI IN AJUN DE PRASNICE MARE CUM AR FI INVIEREA DOMNULUI SI NASTEREA DOMNULUI AICI IN SPANIA UNDE SiNT CATOLICI CEar in parohia de care eu apartin aproape ca biserica este goala pentru ca sa apucat pe calea lacomiei si a faceri slujbelor cu iz catolic si omeni se departeaza de sf. Biserica se duc la Sectari vai vai cInd va veni ziua sa se dea socoteala de ce si cum a pastorit turm nu stiu ce va spune parintele. DOMNUL CERULUI SI AL PAMINTULUI SA IL LUMINEZE CU LUMINA CUNOSTINTEI LUI SI SA MA IERTE SI PE MINE CA NU STIU SA GRAIESC DE CIT CEIA CE ESTE SI CUVINTUL MEU NU ASCUND NIMIC AMIN AMIN AMIN SLAVA TIE DUMNEZEUL NOSTRU SLAVA TIE AMIN AMIN AMIN ++++++++++++ PT IONUTS

Last edited by ioan_strainul; 18.10.2009 at 21:37:06. Motiv: PENTRU IONUTS
Reply With Quote