Subiect: Reguli
View Single Post
  #16  
Vechi 26.04.2006, 14:09:46
getasart's Avatar
getasart getasart is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.08.2005
Locație: Roman- Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

Spinu,nu ai dreptate;nu toti stiu cum trebuie sa intre intr-o biserica si sa asculte Sf.Liturghie;si sa stii ca nu sunt"fleacuri"cum le spui tu;sa stii ca nu numai copii care au 2-3 ani fac zgomot ;sunt si cei mari chiar de 15-16 ani si mai mair care isi dau ghiontuir,rid;numai slujba nu asculta;sigur ca ar fi bine sa fie afisate la fiecare biserica regulile;sunt si persoane trecute de prima tinerete care nu au habar cum trebuie sa se comporte in biserica;fetele,vin in blugi stimti si cu bluze piba sub piept,de se vede buricu;ti se pare normal?;sau crezi ca se poate veni ca si la discoteca?;uite,din aceste cauze si multe altele,ne pedepseste Dumnezeu cu inundatii,alunecari de teren si surpari de case;stiu,puteti sa ma contraziceti;si astept;dar vreau exemple concrete prin care sa ma combateti;nu asa spuse doar ca sa spunem si noi ceva;oare,fetele,cred ca este normal sa vina rujate,machiate,cu inele pe toate degetele si prin urechi,nas ,buric?;ia ginditi-va putin;ia cititi in Bibnlie sa vedeti ce-i place si ce nu lui Dumnezeu;nu mai postati orice si oricum;dati exemple concrete din Biblie
Reply With Quote