View Single Post
  #47  
Vechi 27.05.2011, 18:46:48
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AdrianAamz Vezi mesajul
Ce e atat de mult de trucat ?

Nu ati vazut filmul in care presedinti autentici ai SUA dau mana cu un soldat pe nume Forrest Gump ?
Sau filme in care dinozaurii fugaresc oameni ai secolului 21 si le inghit masinile si telefoanele mobile ?
Eu cred ca faze dintr-astea sunt mult mai greu de trucat, si totusi au fost puse pe ecran.


Explicatie.

Proiectati-i unui om care nu stie ce este acela trucaj cinematografic si nici efecte speciale o bucatica din filmul "Jurassic Park", una cu imagini in care oamenii sunt fugariti de dinozauri.
Cel care va viziona bucatica respectiva va concluziona usor ca undeva in lume exista niste reptile gigantice urate, care fugaresc si mananca oameni. Spuneti-i ca toate astea se intampla pe insula Madagascar, care trebuie evitata.

Si el va evita Madagascarul , ramanand in credinta lui, cum ca dinozaurii sunt contemporani cu noi.

Pana una alta, asa cum girafa mea nu exista pentru dvs., nici girafa dvs. nu exista pentru mine.
filmul nu e trucat, asta e clar.
in schim tu nu aduci nici un argument logic, decat marturii gen "mi-a povestit mie cineva" plus niste clipuri de caliate deplorabila.
Reply With Quote