View Single Post
  #32  
Vechi 08.02.2012, 21:56:45
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Ma mir ca nu dai ca si exemplu si ratacirea lui Petru.
Am vorbit despre indoiala nu despre ratacire. E o diferenta. Oricine se indoieste de un lucru,e normal. Si la scoala,faci un calcul la matematica,apoi il mai faci o data,ca sa te verifici. Ceea ce inseamna ca te-ai indoit de perfectiunea ta! Deci indoiala nu e un lucru rau Laura,de multe ori e chiar recomandat. Acum depinde si ce intelege fiecare prin indoiala... Daca o asociem cu necredinta,cum s-a facut gresit cu Sf. Ap. Toma,atunci da,e un lucru rau.

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Acum, ce probleme mai ai si cu Man Prislop? (...) Sunt tare curioasa sa stiu ce dezamagiri ai tu cu manastirea respectiva, mai ales ca nici nu ai fost acolo. Ce alte manastiri ti-au mai produs dezamagiri?
Nu am nimic cu manastirea si istoria ei,nu la asta ma refeream. Era cineva care in zilele de hram,cu ani in urma,vindea obiecte religioase,in special metanii facute de el. Om foarte,foarte credincios,venea de la o alta manastire,si toate obiectele sfintite. A fost alungat,criticat,cum poate sa faca una ca asta,ca acolo e manastire nu e balci si multe altele... Ca peste putin timp (1 an 2) sa fie lasati toti tiganii sa vanda de toate,si oamenii zic "mama,mi-am luat de la Prislop",cand de fapt totul e egal cu zero. Asta mi-a lasat un gust amar.

Si am mai fost dezamagit de manastirea Voronet,foarte,foarte dezamagit. Dumnezeu sa ma ierte!
Reply With Quote