View Single Post
  #6  
Vechi 04.02.2013, 01:52:07
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alin.D.Zaharia Vezi mesajul
Nu trebuie să mă crezi, ia o biblie în mână, citește și socotește. Acel număr de 2milione a fost generos din partea mea având în vedere că a ucis toată populația globului când a trimis potopul în caz că ai uitat.



Deci când dumnezeu a trimis 2 urși care au omorât 42 de copii pentru că au râs de chelia unui profet făcea bine? (Regi IV, 2:23-24)
Nu știu de ce, dar de multe ori am impresia că majoritatea creștinilor nu au deschis biblia niciodată.
Pe pamant erau niste oameni. Si a venit unu rau si i-a omorat. Ce s-ar face lumea fara logica ateista.
Dar pentru ca tu ai citit biblia din scoarta in scoarta, nu cum fac altii care cauta la repezeala pe niste site-uri ateiste ceva exemple cu care sa vina sa le dea in cap crestinilor lasa-ma sa te intreb si eu :

Tu te joci jocuri pe computer ? Ai si acolo dileme din astea morale cand omori sute sau mii de "oameni " ?
Daca ai afla ca Da Vinci si-a distrus sute de tablouri ai considera ca a facut o "crima la adresa umanitatii " ? Adica gandeste-te ce bogati am fi fost acum din punct de vedere spiritual (si unii chiar material ) daca nesimtitul ala nu distrugea tablourile.
Cum iti permiti tu sa ai pareri despre ce face un creator cu creatia lui ? Apuca-te, fa un univers, fa un pamant, populeaza-l cu oameni si arata-ne ce inseamna sa fii bun.
De unde stii tu ca de exemplu copii aia nu se bucura acum fiind in preajma Creatorului lor ? Doar pentru ca tu nu poti sa concepi ca exista si altceva in afara de material si atunci si Creatorul trebuie sa se supuna logicii tale ?
De unde stii tu ca cel care sufera langa tine nu este trimis acolo tocmai ca sa incerce sa-ti scoata la suprafata asemanarea cu divinul pe care ai strivit-o sub logica ta ateist-infailibila ?
Reply With Quote