View Single Post
  #75  
Vechi 17.04.2021, 23:13:58
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DanutB Vezi mesajul
Salutare, am avut o depresie in cautarea unui job in luna februarie, oriunde ma duceam nu ma simteam in stare si tot asa pana am facut greseala a plati pe cineva online sa mi citeasca in tarot ce se va intampla cu viata mea sau ce viitor voi avea , acela din urma zicand sa mi caut un duhovnic si sa ma spovedesc, zis si facut, dupa ce m am spovedit mi am luat canon ca am tot pacatuit pana acum de toate, ce m a apasat mult a fost desfranarea. De cand am inceput sa citesc canonul usor usor au inceput sa mi vina in minte ganduri de hula ingrozitoare catre Credinta si Biserica, din pacate s-au amplificat atat de tare incat nu dormeam cu zilele asta daca 2 3 ore pe seara sa numeste dormit, pana la avea atacuri de panica puternice si in urma unei crize am ajuns din pacate la psihiatrie. Am primit tratament
pt 6 luni dar parca nu are nici un efect decat pt atacurile de panica, gandurile imi sunt impregnate in minte si de fiecare data cand vad o icoana o cruce, ma duc la biserica sau pur si simplu ma bantuie cele mai terifiante ganduri de hula. Am citit comentariile acestei postari si nu stiu cum sa procedez cel mai ok ca sa scap de ele sau sa le atenuez cumva.

Multumesc anticipat.
Sunt cateva concluzii din postul tau.

1. Esti pe cale cea buna.
Duhovnicul tau te-a invatat si ti-a zis bine ce ti-a zis.
Urmeaza in continuare ce ti-a zis.

2. Gandurile de hula nu sunt ale tale.

Nu o sa le scoata nici un doctor si nici o pastila.
Renunta la pastile ca nu te ajuta.
Nu esti singurul si multi cu pacate mari au razboiul asta. Sa re rogi zilnic Maicii Domnului si o sa iti fie mai usor.


3. Gandurile de hula sunt ca sa fii deznadajduit de diavol sa cazi.
Orice ai face si orice blasfemie ai avea fata de biserica icoane (ca aici se duc majoritatea) sa zici: este a diavolului si sa cada in capul diavolului.

4. Or sa dispara dupa ce te impartasesti!!!

Roaga preotul sa te impartaseasca mai repede ca ai razboi. Explica-i problema asta ca el te ajuta mai mult decat doctorul.

5. E un semn ca ai facut pacate mari si ca nu trebuie sa mai intri pe calea aia ca... altfel o sa cazi mai rau.

Ce rugaciuni zici? Ca te lupta serios diavolul.
Citesti Paraclisul in fiecare zi? Ca asta e necesar..

Ajutor termen scurt: Paraclisul si acatiste.
Ajutor permanent: impartasire.

Ai sa vezi cum e dupa impartasire.

Last edited by gpalama; 18.04.2021 at 00:32:02.
Reply With Quote