View Single Post
  #7  
Vechi 16.07.2011, 17:18:13
Veronica 18 Veronica 18 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.07.2011
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Smile

Citat:
În prealabil postat de planoristul Vezi mesajul
Sunt convins suta la suta ca biserica si aghiasma sunt pline de energii pozitive ma rog in fiecare seara si dimineata si am invatat si pe copiii mei (CINCI-4 baieti si o fata)sa iubeasca pe Dumnezeu,dar in paralel mai trag cu ochiul pe ici pe colo desi am foarte multe de invatat de la religia noastra crestin ortodoxa.Sunt foarte mic ,dar tocmai asta e scopul meu sa prind de oriunde un sfat sa-l cintaresc si daca e bun sa-l urmez.Multumesc domnule N.Priceputul aveti dreptate ,sper si ma rog bunului Dumnezeu sa nu ma ratacesc de la calea cea dreapta,am lucrat in 3 domenii pina acum...C.F.R....subteran si ultimul loc de munca politia comunitara Iasi de unde am fost disponibilizat.In legatura cu hepatita m-am impotmolit intodeauna cind am ajuns sa fac anticorpii pentru determinarea virusului B...C asa ca stiu ca duc in spate o hepatita cronica cu steatoza hepatica (ficat gras).Nu beau alcool ,nu fumez cel putin in privinta fumatului nu am fost niciodata de acord cu el iar cu alcoolul am fost prieten o buna perioada de timp cit am lucrat la mina in Valea Jiului.Va multumesc ca a-ti avut rabdare sa ma ascultati si va doresc sanatate si bucurii in viata.Doamne ajuta.
Dumnezeu ne trimite anumite boli ca plata a pacatelor noastre, tocmai pentru ca ne iubeste.Asa ne opreste de a mai pacatui si de a ne intoarce la El.Tineti legatura cu duhovnicul dvs si faceti precum va spune el. Tineti si regimul dat de medicul dvs. Nu demult, am gasit intr-o carte a unui sfant parinte o rugaciune de genul:" Doamne ajuta-ma sa ma fac bine, DACA ESTE VOIA TA!"

"Fa pace in sufletul tau si multi isi vor gasi linistea langa tine." Sf Serafim

Last edited by Veronica 18; 16.07.2011 at 17:23:51.
Reply With Quote