View Single Post
  #11  
Vechi 31.07.2018, 00:06:12
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu la tine, Ali a întrebat e o povestire și atât detaliată de o măicuță care a fost taximetristă și a cunoscut multă lume, dintr-o carte ce se vinde în pangare.
Am dat un exemplu practic, nu știm ce va fi cu ea.
ms! foarte interesant. femeia se bucura de viata dubla pe care o duce, este fericita, nu-si regreta pacatul. dar ca orice femeie este mai presus de gandirea noastra , spune ca nu se spovedeste din respect pentru duhovnic, deci tot barbatii din viata ei sunt mai importanti. probabil ca in aceeasi situatie un barbat s-ar fi spovedit, dar ne invartim in jurul aceleiasi probleme, cum sa spovedesti ceva ce nu regreti cu adevarat?

dar as fi vrut sa stiu ce trebuie sa faca preotul cand simte ca i se ascund lucruri ce ar trebui spuse.

ps.eu ma tem de oameni precum taximetrista din povestire...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote