View Single Post
  #43  
Vechi 14.07.2010, 16:17:04
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
AI AVUT TU DEPRESIE NU? VB TU IN CUNOSTINTA DE CAUZA? E UITE EU TOATA VIATA MEA L-AM IUBIT SI IL IUBESC PE DUMNEZEU SI UITE CA AM Avut depresie. mama ce imi place voi cei care le stiti pe toate , bine zice DUMNEZEU : NU JUDECATI CA SA NU FITI JUDECATI, nu vreau sa iti urez sa treci prin ce am trecut eu ca poate te-ai lecui sa vb aiurea.

Te rog,lasa-ma cu depresiile astea,aici vorbim de cineva care si-a luat viata,s-a considerat a fi un gunoi care nu mai merita sa traiasca,nu confunda momentele mai putin fericite din viata cu a-ti pune streangul de gat.

Cat despre "asa-zisele depresii" ma faci sa rad in felul cum vorbesti....hai sa-ti zic ceva...cunosc ,stiu si am vazut oameni fara maini,picioare,paralizati,nascutzi cu tot felul de probleme,care de care mai grave,care nu au mai avut depresii....Si-au dus sau isi duc in tacere crucea (sau crucile) fara sa mai faca atata tam-tam,sa strige in gura mare cat sufera ei.Din orasul de unde sunt eu,am vazut oameni de genul asta care,Duminica de Duminica,taris,pe brinci,cu carute cu rotile(cei ma "fericitzi" dintre ei au asa ceva,ceilanti se tariie pe pamant la propriu) vin sa participe la Sfanta Liturghie,dand o lectie de credintza si viatza tuturor acelora care se bat cu pumnul in piept ce nefericitzi sunt ei,dar MERG,MUNCESC,au ce bea,au ce manca,au cu ce se imbraca,au un acoperis (sau mai multe) deasupra capului unde dormi,si atunci se mai plang de "depresii"??????? Vaaaaai cata ipocrizie!!!!!!!!!!!!!!! Astia nu mai au depresii,PENTRU K NU MAI AU TIMP DE ASTFEL DE PROSTII" Ei trebuie sa se zbata,sa lupte(la propriu cu soarta cruda care le-a fost harazita),sa-si faca rost de o cana cu apa si o coaja de paine,sa aiba o camera pe la vreun azil social de noapte unde sa doarma,SA SE ROAGE!!!

Nu stiu cauzele "depresiei" pe care le-ai avut tu,poate nici nu vrei sa le spui k sa vedem daca au fost niste depresii adevarate,bazate pe ceva cu adevarat dureros,sau doar niste "mofturi" de om bine-plasat din punct de vedere social si financiar,acel gen de om care se plictiseste de prea-bine ce o duce,si care datorita acestor lucruri,are timp berechet sa "cada" in depresii......
Reply With Quote