View Single Post
  #6  
Vechi 09.08.2010, 17:47:42
Adrinskaia Adrinskaia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Draga Emi, bine ar fi sa consulti un medic, dar pana atunci, ai putea sa verifici la un plafar ori farmacie, eu stiam ca si Reglatorul de tensiune de la Dacia Plant poate fi luat mai des in stari acute, apoi ti as recomanda sa citesti din Viata secreta a plantelor, unde un medic care avea o ferma unde folosea de cativa ani ingrasaminte si pesticide chimice a facut un infarct si nu mai putea munci, deci citea reviste. A intalnit si o revista in care se scria despre sanatatea pe care ti o poate reda hrana de agricultura biologica, si a comandat cele doua carti despre agricultura bio, si dupa cativa ani, presupun, a ajuns un om sanatos, dupa ce evident, a renuntat la ingrasamintele si pesticidele de sinteza. Mai sunt si alte informatii in acest sens, dar interesele de a promova medicamentele de sinteza si ingasamintele si pesticidele sunt foarte mari, desi inca nu am ajuns sa citesc prea multe din cartea pe care o am in biblioteca ,,Mafia farmaceutica si agro alimentara ''.

Probabil ca ti ar fi de folos si sa faci rugaciune la miezul noptii, Paraclisul Maicii Domnului si pe cat se poate Acatistul Acoperamantului Maicii Domnului cu una sau trei lumanari, cu candela aprinsa timp de peste patruzeci de zile, si rugaciuni pentru cei adormiti si altele...participare la Sfintele Liturghii, la masluri cat de multe... Doamne ajuta !