View Single Post
  #4  
Vechi 26.08.2011, 01:19:10
florinbv florinbv is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Discutam zilele trecute cu cativa cunoscuti despre fetele zilelor noastre si am realizat ca eu sunt putin in urma cu "evolutia fetelor" ; cativa dintre partenerii de dialog mi-au adus o gramada de argumente ca fetele cuminti nu mai sunt la moda;
Da, au dreptate, nu mai sunt la moda. In general nu se mai promoveaza asta.
Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
fata zilelor noastre trebuie sa arate bine in primul rand, sa conduca o masina, sa iasa la bere/pe stadion si sa stie sa invarta mintea baietilor, nu mai conteaza partea spirituala in secolul acesta- chiar asa o fi?
Dupa cum vezi, nu prea mai conteaza partea spirituala pentru multi dintre oameni.
Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
fetele cuminti sunt plicticoase si nu mai sunt la moda?
Pentru unii sunt plicticoase, este vorba de cei care nu le merita.
Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
atunci cum ramane cu baietii care isi doresc sa intemeieze totusi o familie crestina in adevaratul sens al cuvantului?
Isi vor cauta o fata pe masura lor.
Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
sau nu mai exista baieti care vor fete cuminti...refuz sa cred asta
Exista, stai linistita.

Nu vad de ce ar trebui sa ne intereseze prea mult ce este la moda si ce nu pentru ca moda nu este un etalon la care ar trebui sa ne raportam.
Avem la Cine sa ne raportam: la Dumnezeu.
Este adevarat ca se promoveaza un stil de viata si anti-crestin si se ataca familia, din ce in ce mai mult, dar, cu ajutorul lui Dumneze rezstam.
__________________
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/
Iar roada Duhului este iubire, bucurie, pace, îndelungă-răbdare, bunătate, facere de bine, credincioșie,blândețe, înfrânare, curăție (Galateni,5,22-23)
"Sa ne curatim simtirile Si sa vedem pe Hristos stralucind, Cu neapropiata lumina a Invierii. Si bucurati-va zicand: "luminati sa-L auzim", Cantandu-I cantare de biruinta."
(fragment Canonul Invierii)
Reply With Quote