View Single Post
  #4  
Vechi 22.05.2010, 18:39:50
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de piedonee Vezi mesajul
da de pomana cine are constiinta,iar ca de exemplu cum e la mine in familie tata a fost betiv si pt asta din cei 7 frati nu da nimeni de pomana ci numai mama ,care de fapt ea a tras greul cu el si tot ea e singura,ceilanti fratii isi vad de copiii lor de familiile lor si atat.....as vrea sa le deschid ochi si sa i fac sa inteleaga ca asa cum a fost e tatal nostru si trebuie respectat dar nu stiu cum sa i fac sa dea si ei ceva de pomana pentru el??? a baut dar a fost pasiv....oare numai sotia e datoare sa i dea de pomana?eu nu am familie dar va intreb pe voi,copiii lui daca au familie nu mai trebuie sa i dea si lui de pomana?trebuie sa ti vezi intotalitate de sotia sau sotul tau si atat???
Oare e cineva fără de păcat ? Nu , nu cred , vorbind de noi mirenii în general. Toți din neam au această datorie de a-i pomeni pe cei plecați la Domnul, nejudecând,mai ales pe cei adormiți . Dumnezeu să-i odihnească pe toți cei adormiți . Amin !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote