Subiect: patima betie
View Single Post
  #48  
Vechi 31.01.2013, 01:56:52
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana Tr. Vezi mesajul
Si eu sufar din cauza acestui viciu si probabil deja sunt marcata pe viata. Tatal meu de cand se stie a baut si bea. Acum 20 de ani facea si scandaluri, noaptea la ora 12 iar surorile mele erau foarte speriate. Ii multumesc lui Dumnezeu ca eu nu existam pe atunci pentru ca impactul ar fi fost mult mai mare si cine stie... Pe langa aceasta problema, eu niciodata nu am auzit de la el un sfat, un sfat bun. Eu daca ca si copil ma loveam, el tipa la mine nu sa imi spuna o vorba buna. Drept urmare ca el a baut banii cu, care pe vremea lui Ceausescu, trebuia sa ne contruim o locuinta, acum nu avem o locuinta foarte modesta. Ma doare ca cineva m-ar putea judeca prin prisma lui. Ca daca as avea un prieten si ar veni la mine, a doua oara nu ar mai veni. Ma doare ca nici casatoria a lor mei nu a fost din iubire. Vara trecuta am cunoscut un baiat si am crezut ca daca sunt sincera o sa ne apropiem mai mult dar nu, el mi-a spus ca sunt o fata care are multe nevoi si ultrasensibila, si ca lui nu ii plac fetele ultrasensibile. Ideea este ca asta imi afecteaza relatiile cu cei din jur.
Sa incerci cu toata puterea sa te debarasezi de trecut, sa vezi tot ce s-a intamplat ca o experienta din care ai avut ocazia sa inveti un lucru esential: cu omul care bea nu poti face casa si sa ai mare grija atunci cand iti vei alege sotul. Ultrasensibilitatea este o trasatura feminina, femeia simte si traieste cu o alta intensitate. Poate baiatul pe care l-ai cunoscut vara trecuta nu a fost cel potrivit, bine macar ca a plecat la timp, dar asta nu inseamna ca nu vei intalni un baiat care sa te iubeasca.
Reply With Quote