View Single Post
  #83  
Vechi 13.06.2013, 17:08:16
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

"Atata timp" la cat timp te referi?

Daca te referi la un post negru de 40 zile "dintr-un foc", astanu o sa se intample, clar.
Dar daca o iei incetisor..

Eu n-am crezut ca e posibil mai mult de 3 zile - am incercat mai de mult o dieta de 3 zile cu orez fiert si a fost o catastrofa.

Dar daca Ionut a reusit sa tina 10 zile (na, l-am dat de gol), inseamna ca se poate, mi-am zis eu, ca sa nu mai vorbim de strania coincidenta (pentru cine crede in coincidente, eu mai putin) ca dupa 3-4 zile a scapat de o problema care pe mine ma chinuia de 10 ani si mai bine (rinita cronica), problema care incepuse sa ma preocupe iar in ultima vreme, desi o perioada (f. lunga dupa cum vezi) ma impacasem cu ideea si paleativele - ca si tine de altfel, doar ca la tine efectele secundare pot fi mult mai grave.

Sigur, s-ar putea sa nu observi rezultate notabile exact pentru problema ta principala de sanatate, dupa doar 3-4 zile dar cu precautie si luand-o progresiv, rau n-are cum sa-ti faca.

Apropo, cum stai cu greutatea? Inaltime/kg.

Eu aveam de unde pierde, Ionut tocmai dimpotriva, deci oriunde te-ai incadra, e ok, din punctul asta de vedere nu trebuie sa-ti faci prea multe griji.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote