View Single Post
  #84  
Vechi 13.06.2013, 20:58:37
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Dar daca Ionut a reusit sa tina 10 zile (na, l-am dat de gol), inseamna ca se poate, mi-am zis eu, ca sa nu mai vorbim de strania coincidenta (pentru cine crede in coincidente, eu mai putin) ca dupa 3-4 zile a scapat de o problema care pe mine ma chinuia de 10 ani si mai bine (rinita cronica),
Prima sesiune a început pe 10 ianuarie. Din 13 ianuarie nu a trebuit să mai folosesc șervețele, nasul mi s-a desfundat complet. Treaba asta a durat vreo cîteva luni, după care iarăși mucusul a revenit.

Mucusul abundent e consecința evacuării toxinelor. Într-o lume în care totul e poluat, mulți avem problema asta despre care nici nu mai vorbim, e subiect nașpa, nu-i așa?

A urmat o a doua sesiune de 10 zile după 3 săptămîni de pauză.

Astăzi sînt în ziua a doua tocmai din acest motiv: vreau să respir din nou normal. Voi ține doar 5 zile pentru simplul motiv că nu e de acord soția să postesc mai mult, fiind în străinătate și avînd de mers la lucru. Bragg spune clar că ar fi bine să facem detoxidiere o dată la 3 luni timp de 7-10 zile - și acum am înțeles de ce.

Am observat ceva interesant: în ianuarie am dat afară otrava din ambele picioare în zilele 5 și 6. În februarie a durat o zi, ziua a doua. Acum după ~ 28 de ore am simțit acea ”febră” în picioare timp de vreo 2-3 ore. E o senzație de parcă aș fi fugit mult, dar de fapt nervii îmi erau iritați din cauza substanțelor evacuate (se știe că picioarele depozitează majoritatea toxinelor din corp). Deci e clar că nu e mult de scos afară de data asta, dar ideea este că am nevoie de încă o sesiune, chiar dacă anul ăsta nu am mîncat miercuri timp de 24 de ore.

Cînd voi fi în România voi încerca o sesiune ”pînă la prima foame”, ca să mă bucur și de beneficiile autovindecării unor probleme vechi care încă mă deranjează.

Cine are de înțeles, să înțeleagă.

PS: Farmacistul pierde.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.

Last edited by Florin-Ionut; 13.06.2013 at 21:44:38.
Reply With Quote