View Single Post
  #255  
Vechi 06.04.2021, 18:32:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Iar imaginea asta nu ai inteles-o Moroco sau de ce nu te-ai uitat.

Este prea mult?

Este prea grea de inteles?

Are lucruri de neinteles sau acuzatorii?
Cum sa nu inteleg imaginea! Am si explicat pe ea. Nu urmaresti firul discutiei?
Ti-am spus ca e o imposibilitate deoarece se neaga principiul elementar al fizicii, ca apa nu poate sa stea sub forma de deal-damb-munte. Tot ce e de deasupra planului format de apa ce atinge marginile are greutate care apasa in jos fie direct drept in jos fie in unghi spre centrul ”sferei” pamntului planeta. Acest con rond, deal, cu baza plana, are o masa, un volum, o greutate. In interior intalnim presiunea apei din straturile superioare ce apasa pe straturile inferioare. Presiunea obliga apa sa curga in parti, sa se combine cu apa de dedesubt, si volumul de deasupra, volumul dambului apasand si neavand margini laterale, face sa creasca nivelul apei din vas. Fotografia prezinta un vas in care apa sta bombat. E ceva contrar realitatii, ceva contrar legilor fizice. Chiar daca greutatea fiecarei particule de apa e spre un punct-centru al pamantului, dambul nu poate sa se formeze caci apa se varsa in parti, nu pot sta straturile unul peste altul din pricina presiunilor, apele de deasupra, din straturile superioare apasa pe apele de dedesubt si acestea tind sa gaseasca un loc. Cum exista parti laterale care nu se lovesc de marginea vasului, acestea se vor deplasa spre marginea vasului pana il vor atinge si abea apoi se vor opri. In final suprafata apelor va fi tot plata chiar daca fortele de greutate ar fi orientate spre un punct-centru al globului.


Citat:
De fapt acum inteleg care e strategia ta - cand apare un argument real, il ignori.
N-am ignorat. Tocmai la fotografie am postat continunad discutia.

Citat:
Tu te aperi folosind IGNORANTA.
Nici vorba. Asa fac fizicienii si oamenii de stiinta de mucava. Ei ignora comportamentul apei si legile naturale pe care apa le respecta. Teoria PacMan3D-nD tine seama de lucrurile elementare observabile. Nu e o halucinatie ci e in corespondenta cu realitatea asa cum e ea de la Dumnezeu si nu asa cum o prezinta oamenii de ”stiinta” neglijand si nerespectand lucruri elementare.

Citat:
Si chiar crezi ca IGNORANTA TA EPICA poate sa te salveze la nesfarsit sa te confrunti cu ADEVARUL?
Adevarul mai aproape de Adevarul Adevarat il gasesti in Teoria PacMan3D-nD si nicidecum in teoriile globistilor sau platistilor.


Citat:
De fapt evitand sa raspunzi la asta, tu eviti confruntarea cu tine insuti. De fapt tu asta faci tu, eviti sa fii critic cu tine insuti.


Vezi ca evitand sa confrunti cu realitatea, tu dovedesti ca nu ai raspunsuri la toate lcururile, ca nu esti capabil sa fii critic si nu reusesti sa acoperi realitatea cu raspunsuri.

Adica tu "raspunzi" si "ai impresia ca ai raspuns si combatut" cand de fapt ai ignorat si dovedesti ca esti un ignorant care nu e capabil nici sa spuna 3 cuvinte logice.

Deci ignorantu-le, raspunde si confrunta toate argumentele si nu mai fa slalom printre argumente, ca doar atat ai dovedit, ca esti un ignorant.
Tocmai ca in decursul vietii fiind critic cu mine si cu ce am invatat in facultate si liceu am cautat Adevarul si iata am reusit sa scap de minciunile platistilor si globistilor caci am inteles lucruri elementare pe care le-am pus cap la cap fara sa ignor nimic real si Harul divin m-a dus in aceasta cunoastere, in aceasta Teorie unica! Nu exista teoria asta la lume!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote