View Single Post
  #265  
Vechi 07.04.2021, 13:43:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Hai sa fim serios, in povestea asta este un singur mascarici: Moroco.

Am adus ca dovezi informatii universale:
- fotografii,
- filme,
- dovezi experimentale si reproductibile,
- cazuri din fiecare zi in care poti sa "vezi",
- o modalitate la indemana de a reproduce (avionul, balonul)
- fizica aplicata - GPS, sateliti
- sustinere de personalitati - oameni de calibrul premiului Nobel.
- aplicatii moderne universale, telefonul cu GPS, nave, avion, observabilitate directa, imediata


Ai adus ca dovezi:
- babisme ieftine, un discurs pseudo-inept si analfabet de tipul "apa si proprietatile apei"
- dovezi ilogice
- propuneri conspirative de anulare a dovezilor oferite prin... "conspiratie"
- nu ai adus nici o poza
- nu ai adus nici o posibilitate de a reproduce experimental afirmatiile tale
- nu ai aratat cum cineva a vazut si a reprodus
- nu ai aratat efectiv cu cineva a vazut "pamantul plat".
- adica pamantul plat.. .surpriza, desi este furibund sustinut, nu a fost vazut ca plat de nimeni, de nici un platist
- adica ai oferit ipoteze fara sens, formulate intr-o zona semi-analfabeta


Hai sa comparam putin ce a spus fiecare si sa tragem o concluzie care argumentare este corecta.

Deci tu ai adus o poveste mistico-religioasa, produsa de o secta, de un sectar semi-doct, care explodeaza pe un forum ca nebunia lui este norma si ca toti sunt nebuni inafara de el... mai usor, tineti boii acasa ca esti pe aratura.
Pai practic argumentul APA invalideaza toate ”dovezile” tale.
Ce vrei mai mult? Ati calcat legile naturale ale apei in toate teoriile si sustinerile vostre logice, in toate argumentele si dovezile voastre.

Concluzia e clara, evitati ce ne spune APA (argumentul suprem) si va credeti destepti incat va bateti joc de mine mintind cu tupeu ca sa nimiciti si sa decredibilizati sustinand ca sunt sectant, ca-s demonizat, ca nu v-am dat argumente, ca sustin babisme, ca sunt semi-analfabet, ca am luat-o pe aratura adica ma faci mereu nebun si afara din Dreapta Credinta.

Dupa ce-mi nimicesti argumentele si Teoria si negi toate postarile si raspunsurile apoi susti ca: nu am adus, nu am raspuns, nu am dat...

Toate astea le-am cuprins frumos si elegant intro Teorie mult mai reala si mai adevarata ca a globistilor si platistilor.

Argumentul si raspunsul meu ortodox e Teoria PacMan3D-nD.

Argumentul APA e suficient sa va invalideze ambele teorii, atat pamant glob ca in geocentrism sau heliocentrism cat si pamant farfurie ca in teoria pamantului plat inconjurat la polul sud de un cilindru de ghiata impenetrabil.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote