View Single Post
  #11  
Vechi 07.06.2007, 10:12:18
Catalina Catalina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2006
Mesaje: 104
Implicit

Ai perfecta dreptate Laurentiu .Aceste sunt cele 7 daruri pretioase , date de Dumnezeu , noua pacatosilor . Dar cati oameni mai au acest daruri , intr-o lumea in care domneste haosul si minciuna ?
Oare numai Dansan vede ce se intampla in lumea asta sau este singurul care are curajul sa spuna lucrurilor pe nume ?
Biserica ne invata numai lucruri bune ,ne invata sa fim blanzi , iertatori , milosi cu oamenii rai si cei suferinzi .
Biserica ne invata sa luptam impotriva raului , nu sa-l toleram , de frica ca vom pati ceva .
Daca ai credinta in Dumnezeu , lupti cu oricine , pt ca sti , ca El este langa tine .
Dar stim cu totii , ca cel rau ne face sa-l lovim pe cel picat la pamant si sa-l facem pe acesta sa se simta inferior noua .Acest fapt ne face sa ne simtim puternici , cand de fapt in noi zace frica si lasitatea . Noi care pretimdem ca suntem oameni buni !
Multumesc celor care au trecut nepasatori sau nu au comentat situatia mea grava ,
inr-un mod rautacios .
'Tacerea este de aur ! Oneori , da , oneori nu !' Depinde de imprejurari .
Dar pe cei care si-au batut joc de suferinta si durerea familei mele , ii sfatuiesc sa se spovedeasca la duhovnic , sa ii povesteasca acestuia ce au facut cu mine .
Daca li se v-a spune ca au facut bine umilindu-ma , acestia or sa mai continuie sa ma umileasca si pe viitor , dar daca li se v-a spune ca au gresit , judecandu-ma fara sa ma cunoasca si fara a sti cu adevarat ce se intampla in cazul meu , ar fi bine sa recunoasca ca au gesit fata de ceilalti useri de buna credinta de pe acest frum .
Eu voi continua sa dezvalui adevarul acestui caz , pt a va arata ca viata nu este asa roza si nu-i usor sa lupti cu RAUL cel mare din aceasta tara .
Dumnezeu cu noi toti !


Reply With Quote