Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #14  
Vechi 16.11.2021, 18:55:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
Asta nu e cu putinta, am ales sa mor, ceea ce este incredibil, ma depaseste..
Ceea ce e cu neputinta la oameni e cu putinta la Dumnezeu deci nu deznadajdui niciodata oricat ai fi de hartuit, haituit si tarat in sipite sau capcane ori in momente culminante carora nu crezi ca poti face fata.

Citat:
Da, am stiu ca este intunericul, foarte viclean si istet insa ceea ce ofera este fals, lumina intunericului nu este lumina, nu stiu cum as putea descrie acest lucru, stii ca la un telefon mai noi poti scadea luminozitatea aducand-o la un nivel foarte scazut? Ei bine, asa era acea lumina falsa.
Lumina aia falsa e ipocrismul, fariseismul, faraonismul. Demonul trufiei si al mandriei grozave slujitoare de idoli nemuritori se afla ascuns in interior, pe afara-i vopsit gardul si in interior leneopardul.

Citat:
Tocmai asta e, visele astea nu m-au schimbat cu nimic pentru ca eu sunt doar un om foarte mic, Dumnezeu este absolutul iar eu sunt mai mic decat un atom,
Visele te schimba daca-ti analizezi comportamentul in ele, altfel te-ar putea doar inalta in inchipuire de sine si in betia iubirii de sine.

Citat:
de mai bine de 6 ani am astfel de vise, totul a inceput cand a murit bunica mea, atunci ea s-a intors la mine, fiind tanara si plina de viata, asa cum o stiam cand eram mai mic, ea mi-a spus ca nu a murit si mi-a dat doua semne, a pus mana mea pe fata ei si am simtit fata ei, apoi a suflat aer cald in mana mea si am simtit aerul cald.
Practic prin vis bunica ta te-a intarit in credinta vietii vesnice.

Citat:
In vis, lucram pentru o femeie, de acasa, in IT, o femeie de la Bucuresti, in realitatea, dupa cateva luni am lucrat pentru acea femeie, de acasa, femeia de la Bucuresti. Se pare ca aceasta experienta incredibila parca "m-a trezit" si am inceput sa am din ce in ce mai multe, problema e ca am fost atacat foarte tare, creaturi ce aratau precum niste reptile incercau sa ma pacaleasca ca sunt bunica mea, dar ele nici nu erau invaluite in lumina ( doar lumina artificila si foarte slaba ) si cu ele venea si un intuneric mare.
Ai darul stralucirii si al premonitiei de aceea pismasii vor sa te doboare, sa te tepuiasca, deci nu te pripi si nu te infricosa caci disperarea te face sa cedezi si sa le faci pe plac lasandu-te inhaitat in contra Dumnezeirii. Nu te incanta prea tare ca sa nu te autopripesti si sa nu te auto-țepuiesti ca naivii ce se cred jmecheri.

Citat:
Apoi am avut un vis foarte puternic, era sfarsitul lumii, bombele nuclearea zburau peste tot, pe toata planeta, puteam vedea un foc puternic care pur si simplu manca totul in cale, lasand in urma cenusa. Chiar in momentul in care acel foc era aproape de casa mea, cerul s-a deschis dintr-o data si a aparut o lumina atat de puternica incat se vedea pe tot globul, cu un vortex de energie ce avea o nunata albastra. In acea lumina erau mii si mii de angeri si in fruntea acelor ingeri se afla Hristos, i-am simtit prezenta, nu pot descrie in cuvinte, ceva incredibil, sa stii ca Hristos este aici... In fine, eu nu eram pregatit pentru Hristos, venise prea devreme, nu eram pregatit, era prea tarziu sa ma mai pregatesc acum, insa am crezut ca se poate si dintr-o data m-am trezit pe straduta din fata gardului. Acolo am vazut un om care parea mort, si am crezut ca il pot ajuta, ca acum Hristos este aici si nu mai exista moarte, in momentul in care il mutam pe acel om din strada, m-am trezit.
Pentru multi Hristos va veni ca un hot si vor fi nepregatiti. Daca ar sti omul cand va fi pradat de hoti s-ar pazi deci trebuie sa veghezi caci in atentie trebuie sa fi atent la atentie sa nu ti se umple de pacate asa ca-n film, ca-n vis, ca-n inchipuire.

Citat:
Apoi dupa ceva timp am avut un alt vis unde m-am trezit intr-o biserca mare ce avea forma unui dom, o biserica uriasa, pe tavanul acelui dom era o pictura mare cu Hristos pe cruce insa pictura era acoperita in mare parte cu sange, imediat m-am trezit.
E haina cea Alba a Domnului ce merge inaintea ostirilor, haina sfanta muiata in sange.

Citat:
De curand am avut un alt vis. M-am trezit intr-o alta tara, intr-un loc ce avea deschidere la o apa mare. Aici venisera ce mai importanti oameni de pe planeta, si fiecare presedinte venise cu propria racheta, doar USA, Rusia si China aveau aceste rachete si erau cei mai puternici. Era un fel de intalnire foarte importanta despre viitorul nostru, eram si eu invitat, insa cand am dat sa intru, fata de la intrare nu m-a lasat, a zis ca eu nu sunt invitat si ca nu-mi gaseste numele acolo. M-am simtit tare trist, puteam sa-i ajut insa ei nu m-au lasat sa intru la acea intalnire. Nu eram eu cel prezent, ci eu, copilul, eram doar un copil, am simtit o inocenta si o bunatate cum nu am simtit niciodata, vroiam sa-i ajut atat de mult insa ei nu m-au primit si pe mine. Cat timp stateam afara, am simtit o lumina aurie foarte puternica, precum Soarele, lumina aia venea din mine. Dupa ce au iesit de acolo, unul dintre ei mi-a promis ca o sa ma ia cu el acasa, sa ma ajute sa ajung inapoi aici unde locuiesc, insa toti au plecat si m-au lasat singur. Am inceput sa plang foarte tare si atunci a aparut mama mea care arata total diferit, parea foarte bine ingrijita, mama mea este o femeie de la tara ce munceste prin alte tari, in fine, mi-a spus ca pot sa merg cu ea si asa s-a terminat visul meu. M-am trezit si pur si simplu am m-am uitat la stiri si asa am vazut ca in nopatea aia a inceput intalnirea ONU, in New York, locul cu deschidere catre o apa mare, exact cum am vazut eu in vis.
O premonitie care pare ca s-a implinit.
Citat:
Apoi am inteles ca acel copil nu eram eu, ci personificarea Lui Dumnezeu, nimeni nu a vrut ajutorul Lui Dumnezeu si nimeni a vrut sa-L ia pe Dumnezeu acasa cu ei... Asta am inteles singur.
N-ai inteles bine. Hristos nu ajuta lumea si pe mai marii lumii caci lumea e condusa de satanism deci ai in tine patima de a te inchina si a slujii lumii.

Citat:
Anul trecut am avut un vis foarte infricosator. M-am trezit undeva sub pamant, intr-o pestera care era inalta pana la cer, ma aflam pe o scena, acolo nu era deloc lumina naturala, mult intuneric si lumina unor faclii. Pe acea scena se aflau 3 oameni, slabi, infometati si insetati cum nu am vazut niciodata. Puteam vede oasele prin piele iar pielea lor era de culoare cenusie. De atata foame si sete, acestei oameni pur si simplu se mancau unul pe altul, groaznic ce am vazut, isi beau sangele sa scape de sete si isi mancau carnea sa scape de foame. Eram si eu acolo insa eu eram bine dar foarte speriat, credeam ca nu mai scap niciodata de acolo. De undeva din intuneric vad cum apare o bestie, o creatura atat de urata si deformata cum nu am vazut niciodata, cred ca avea unde la 3-5 metri. In momentul acel m-am speriat foarte tare, stiam ca este finalul meu si dintr-o data parca cerul acelei pesterii s-a deschis si a venit o lumina aurie puternica care m-a invaluit si tot corpul meu a fost invaluit de o armura aurie, aveam in mana o sabie de lumina si un scut. Aratam ca un caveler de lumina, apoi in spatele meu au aparut aripi de lumina ce se ridicau pana la cerurile acelei pesterii si asa am plecat de acolo. M-am trezit foarte foarte speriat si infricosat.
Practic ai fost ridicat la nivel de inger ce lupta cu puterile iadului. Esti deci un om bun si credincios ce e vrednic sa duca lupta cea buna cu fiara iadului si cu puterile lipsurilor din iad cu viciul de a se manca si a se bea unii pe altii si deci pentru ca ai murit in lupta crezand ca ai sa mori ucis de fiara cea urata de aia ai fost imbracat cu armura stralucitoare ca sa nu deznadajduiesti.

Citat:
Mai pot continua, foarte multe experiente....
Trebuie insa sa-ti dai seama ca visurile sunt doar visuri chiar daca par foarte reale asa ca filmele in timp ce suflul duhovnicesc desi pare vis e defapt o realitate supranaturala, dumnezeiasca asa ca o vedere ce se dezvolta din Credinta.

Nu te teme si nu te infricosa, nu te pripi si nu te entuziasma. Incearca sa-ti pastrezi pacea, linistea si sa iesi din reactiile viscerale, animalice, dar mai ales sa nu primesti nimic de la lume caci prin ceea ce ai de la lume sau de la draci, prin alea iti atasezi inima de desertaciuni si vremelnicii lepadand Imparatia pentru nimicuri.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote