View Single Post
  #7  
Vechi 30.11.2006, 13:06:13
heruvim
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de maria55
Mai exact eu am vrut sa spun urmatorul lucru : Ma rog Tatalui ,se bucura Fiul si Duhul Sfint .Ma tog Fiului , se bucura Tatal si Duhul Sfint .Ma rog Duhului Sfint se bucura si Tatal si Fiul . Intr-un fel pe care nu-l pot explica le simt prezenza la toti .Nu va suparaati pe mine sint si eu neputincioasa. Nu cred ca Dumnezeu are pretentie de la mine ,caci cine la inteles vreodata . Si parintele Staniloaie zicea "nu te inteleg Doamne" .Totusi n-asi vrea sa gresesc.
Doamne ajuta !
Maria, rugaciunea (in punctul meu de vedere) are doar un singur sens si acesta este:

Te rogi Tatalui prin Fiul sau (care este Mijlocitor intre omenire si Dumnezeu) pentru Spirit Sfant (ghidaj si ajutor in credinta)

altfel spus:

Te rogi Tatalui pentru ca este singurul Dumnezeu si este interzis sa ai alt Dumnezeu sau alta directie a rugaciunii.
Il rogi pe Isus sa-ti transmita mesajul pentru ca Isus este unicul Mijlocitor (mesager) intre noi si Tatal si doar el poate sa ne inteleaga si sa prezinte ruga noastra inaintea Tatalui.
Ne rugam sa obtinem Spirit Sfant ca sa ne ghideze in misiunea noastra de a face bine apropiatilor nostri.

Reply With Quote