Subiect: Un mic ajutor
View Single Post
  #5  
Vechi 22.07.2011, 00:15:37
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de catalin82 Vezi mesajul
In urma cu cateva zile mi-am pierdut tatal. Totul a fost brusc si nici in cele mai negre ganduri nu m-am asteptat la asa ceva. Mi-au ramas intiparite in memorie toate momentele din aceea saptamana, medici, ambunante, spitale, biserici, rugaciuni, inmormantare. Acum trec prin momente grele. Sunt clipe in care am ganduri negre. Alteori am amintiri din viata. De cele mai multe ori sunt trist, plang, ma molesesc si am ameteli. Cei din jur imi spun ca asa fost scris si ca trebuie sa accept moartea ca pe o trece intr-o lume mai buna. Sunt incurajat si sfatuit sa merg mai departe dar nu pot. Nu mai vreau sa mananc, nu mai vreau sa vorbesc, nu mai vreau sa ma bucur de viata.

As avea nevoie de cateva sfaturi. Va rog sa ma ajutati sa pot trece mai usor peste aceste clipe. Imi e tare frica sa nu ma imbolnavesc sau, Doamne fereste, alte lucruri mai rele. Mama mea are nevoie de mine.

Va multumesc si Dumnezeu sa bine cuvanteze pe toti.
Prietene,toti vom trece sau am trecut prin asta.Si tie si mie ne va veni intr-o zi ceasul. Ai o mare reponsabilitate acum,tu esti capul familiei.Tatal tau ar vrea sa te comporti ca un barbat.Adu-ti aminte ce te-a invatat bun,ce a facut bun si tu fa mai mult.Intr-o zi si tu vei fi tata si ochii copilului tau vor cauta un exemplu in tine.Dumnezeu te-a lasat pe lumea asta cu un scop,nu esti nici singur si nici intimplator prin existenta asta.Cu credinta-n Cel de Sus mergi inainte in viata si fa corect si bine ce ai de facut.Fii bun si bland cu cei din jur.Ar fi un moment bun sa fii mai apropiat de Biserica.Intr-o zi tu si tatal tau veti fi iar impreuna.Pana atunci fa ce ai de facut pe lumea asta ca sa mergi asa cum trebuie in fata Tatalui tau Ceresc.

Dumnezeu sa-ti ajute.
Reply With Quote