View Single Post
  #6  
Vechi 04.01.2019, 18:50:29
Ana_Maria.N Ana_Maria.N is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.10.2015
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Daca tu iubești pe cineva si persoana respectivă te caută doar cand are nevoie sa ii dai ceva sau sa il ajuți cu ceva....În rest uita ca mai exiști.Daca copilul tau vrea zilnic numai chipsuri si ciocolată si sa zicem ca de maine descoperi ca are diabet cum ii explici că nu mai are voie fara sa il faci sa sufere....Cu ce esti tu mai special decat oricare om in fata Creatorului ca sa meriți un tratament mai special?Oare crezi ca suferinta există?Sau exista prea multe dorințe,atașament,boli....Păi corpul ăsta in care locuiește spiritul tau temporar,asta te încurcă.El are nevoi si dorințe...El iti încarcă sufletul cu inutilitati.Imi amintesc acum de cartea Scoala rugăciunii de antonie de suroj. Ia aruncă o privire peste ea si o sa te lămurească asa putin.
Ok. Toti suntem buni la teorie. Cum pot face sa nu mai am dorințe, așteptări, sa nu ma mai supăr când nu iese ceva asa cum cred eu ca ar trebui. Dacă aș găsi raspunsul la aceasta intrebare poate as trăi și eu o viata liniștită și poate as putea fi chiar și fericita. Cum sa fac sa fiu fericita?
Reply With Quote