View Single Post
  #26  
Vechi 30.03.2007, 20:12:41
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Cunosc si eu o persoana care a facut spiritism.Din intrebari in intrebari a ajuns la intrebarea de baraj,a intrebat pe cel care ii raspundea prin da sau nu daca iubeste oamenii.Raspunsul a fost prompt si categoric NU.Asa a aflat ca ii raspunde cel rau.Ea nu stia ca se cheama spiritism ceea ce practica ea.Era naiva rau saraca.A intrebat apoi cum il cheama ca nu stia cine ii raspunde in scris.Si-a scris numele cel rau sat..n.Abia atunci a realizat ce mare pacat facea ea fara sa stie si care pacat l-a vazut la multi care practica si azi si nu stiu cu cine vorbesc,cine le raspunde.Acea fata era stransa de gat de cel rau noaptea,ii simtea respiratia asupra ei noaptea cand dormea se trezea speriata si realiza ca totul era aievea pt. ca i-a vazut silueta langa ea,acea persoana a scapat ca prin minune de posedare,dar a suferit din 1992 pana anul trecut 2006,cand a vrut Dumnezeu sa nu mai aiba bantuiri.Sora ei auzea ce auzea si ea,mama ei la fel a auzit pt.ca nu credea poate,Domnul a facut sa auda si ea,3persoane auzeau zgomote venite de la cei rai.Sa nu ma judecati dar acea persoana sunt eu,trebuie sa recunosc ca am gresit total dar sper sa invatati ceva din asta de aceea v-am scris cateva franturi din ce am patit eu.Multumesc lui Dumnezeu ca am scapat de teroarea celui rau.
Reply With Quote