Subiect: Madalina Manole
View Single Post
  #12  
Vechi 17.07.2010, 15:19:31
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
"În prealabil postat de micataina


boala madalinei se numeste deznadejde si egoism. cand Dumnezeu iti da un copil, pe care sustii ca ti l-ai dorit atat de mult, cand iti da frumusete, cand exista atatea femei pe lume care sufera ca nu se incadreaza in tiparele frumusetii exterioare, cand iti da un sot, o familie, cum indraznesti sa iti iei viata?! cum te lasa inima sa pleci din lume si sa iti lasi copilul singur. chiar si ateu, chipul lui Dumnezeu din tine te indeamna sa lupti mai departe pentru copilul si familia ta.

toti sinucigasii, pentru mine, sunt exemplul suprem de egoism. nu mai dati vina pe societate, pentru ca nu societatea te face ceea ce esti, nu te bucuri de ce a facut societatea din tine, ci de ce ai facut tu din ceea ce au facut ei din tine, asa cum s-a spus in trecut. conteaza cum reactionezi, cum lupti, cum primesti ce ti se da. cu atat mai mult cand ai un copil de un an care tanjeste dupa iubirea ta, cu atat mai mult cand te gandesti cata suferinta vei provoca celor din jur, care tin la tine chiar daca nu se ridica la asteptarile tale.
Absolut de acord cu aceasta postare si cred ca este de ajuns cu acest subiect aberant. Mi se pare deja exagerat cata importanta se da unei sinucigase atat in mass-media cat si aici dupa cum observ (deja e al doilea topic deschis pe acest subiect).
A fost socant, adevarat...dar acum ce sa facem? Sa o tinem luni in sir cu "vai biata de ea, marea si nemaipomenita Madalina"...hai sa fim seriosi!!!

Am scris si pe celalalt topic: eu nu am apreciat-o ca artista, pentru mine era echivalentul unui magar care rage pe scena...dar ca femeie a fost foarte frumoasa, ca om nu ma pronunt pentru ca nu stiu decat ce s-a scris in ziare (iar eu nu am o parere buna despre ziare), dar daca e adevarat ce se scrie inseamna ca avea un caracter infect si materialist, ceea ce din pacate se vede si din acest ultim gest pe care l-a facut.

In rest, pana la urma a fost un suflet intr-un trup, suflet de care s-a ales praful din proprie alegere si cu buna stiinta.
Aceste intamplari ar trebui luate in seama doar ca exemple pentru cei ce macar o data in viata s-au gandit sa recurga la un astfel de gest.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote