View Single Post
  #13  
Vechi 09.01.2013, 18:55:12
alecsandra_ldc
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Te-am intreabat pentru ca odata eram tare, tare deznadajduita. De fapt eram tot timpul dar nu stiam eu. credeam ca asa trebuie sa fie pana cand am dat despre tamaduirea deznadejdii de J C Larchet. Se spune ca si doar o simpla lecturare, te poate vindeca de aceasta. Dar si mai mult de atat (asta in cazul in care nu sti de aceste lucruri) iti vei gasi locul, dar te voi lasa pe tine sa descoperi asta!
http://ro.scribd.com/doc/56583784/Te...Cloude-Larchet
Doamne ajuta!
Multumesc mult, cand o sa am mai mult timp liber o sa incerc sa citesc cartea, nu am citit-o pana acum. Din pacate, :) la mine devenise mai grav...prin 2011 ma chinuiau teribil gandurile la sinucidere, nimic nu ma ajuta,nici maslul, nici duhovnicul..nimic.. am avut doua mici tentative cu medicamente..dupa care ai mei m-au dus la psihiatru...ce m-a ajutat a fost o internare intr-o statiune montana,o luna; oamenii de acolo, intalnirea cu alti oameni care au avut si ei probleme...si nu ma refer la boli grave mentale.. mersul in grup la biserica, iesirile in aer liber..sedintele de terapie psihologica..m-au ajutat sa imi revin. In prezent, slava Domnului, sunt pe pozitie, nu mai am acele ganduri..desi nu sunt 100% dupa opinia medicului, vindecata de depresie...dar am trecut de punctul critic..si sper, il rog pe Dumnezeu, sa nu se mai intoarca.

Doamne ajuta!
Reply With Quote