View Single Post
  #15  
Vechi 10.01.2013, 11:01:29
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de alecsandra_ldc Vezi mesajul
Multumesc mult, cand o sa am mai mult timp liber o sa incerc sa citesc cartea, nu am citit-o pana acum. Din pacate, :) la mine devenise mai grav...prin 2011 ma chinuiau teribil gandurile la sinucidere, nimic nu ma ajuta,nici maslul, nici duhovnicul..nimic.. am avut doua mici tentative cu medicamente..dupa care ai mei m-au dus la psihiatru...ce m-a ajutat a fost o internare intr-o statiune montana,o luna; oamenii de acolo, intalnirea cu alti oameni care au avut si ei probleme...si nu ma refer la boli grave mentale.. mersul in grup la biserica, iesirile in aer liber..sedintele de terapie psihologica..m-au ajutat sa imi revin. In prezent, slava Domnului, sunt pe pozitie, nu mai am acele ganduri..desi nu sunt 100% dupa opinia medicului, vindecata de depresie...dar am trecut de punctul critic..si sper, il rog pe Dumnezeu, sa nu se mai intoarca.

Doamne ajuta!
Tocmai pentru a preintampina o recadere trebuie sa te vindeci cu adevarat! Ocupandu-ne doar de tratamentul simptomelor si netratand boala in fond nu faci decat sa reiei un ciclu vicios. Nu vreau sa te speri dar daca chiar vrei sa te insanatosesti, remediul tau este aici:

http://ro.scribd.com/doc/56583784/Te...Cloude-Larchet

Mai exact Tristeta: pg 158-167 si Tamaduirea tristetii: pg.501-521

29 de pagini versus recidiva!!!
Reply With Quote