View Single Post
  #39  
Vechi 19.05.2009, 18:52:05
nectariaminune nectariaminune is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2009
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
[SIZE=4]Fratii mei, Sfantul Nectarie nu inceteaza sa faca minuni, nu va pot descrie cat de mult il simt alaturi! Il simt ca aerul ce il respir, nicaieri fara EL! Lucreaza mereu in viata mea.. desi il supar cu atat de multe patimi... NU ma lasa... ma simt jenat, ma simt nevrednic... dar IL SIMT CUM MA IARTA!!! il simt cum ma mangaie si IMI SPUNE SA PRIND CURAJ sa MERG INAINTE spre Hristos, ca acolo ma asteapta impreuna cu El! Nu va pot descrie ce simt, cum simt, ca ma UMPLU DE LACRIMI![/SIZE]
[SIZE=4]Nu va vine sa credeti, ca pe unde ma duc si sppun de Sf.Nectarie TOTI se "contamineaza"! Si asta ma BUCURA enorm! Am dat niste Acatiste ale Sf.Nectarie (format de buzunar) si iconite si celor care le-am dat s-au INDRAGOSTIT efectiv de EL! ne stiindu-l, au avut incredere in ce le spuneam despre Dansul, si au inceput sa se roage LUI, si Sf.Nectarie imediat si-a inceput LUCRAREA!!! Raman MUT, fratii mei, RAMAN MUT!!! LUCREAZA ATAT DE MINUNAT![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Sper sa va BUCURATI de Sfantul Nectarie, BUNICUTUL MEU, asa cum eu nevrednicul ma BUCUR de El... Sper ca si EL sa se bucure de mine... [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Sa fiti BINECUVANTATI!!!![/SIZE]
Si eu am "patit"la fel.Si eu am simtit sa impart acatiste cu Sf.Nectarie, si spuneam despre minununile Sale, si parca toti imi sorbeau vorbele,ceea ce spuneam despre sfantul, imi venea parca din suflet, cu atata caldura, liniste... si asa cum spuneai Sfantul isi incepea imediat Lucrarea, vedeam cum Sfantul ii ajuta! Nu te mai mira de cate minuni fac sfintii, minunile sunt pt.noi intarire mai puternica in credinta.Trebuie mereu sa ne rugam sa ne culcam si sa ne sculam in rugaciune, multe minuni face D-zeu in fiecare zi cu noi, dar noi nu ne dam seama.
D-zeu sa ne ajute si Sf.Nectarie sa ne fie mereu aproape.Minunile sunt langa noi, trebuie doar sa ne rugam si sa avem incredere.Doamne ajuta!
Fii binecuvantat!
__________________
Cautam in tinuturi indepartate temple sfinte in care sa ne inchinam, dar locuim zi de zi in cel mai sfant dintre temple, si nu ne dam seama de aceasta. Suntem prea putin constienti ca propriul nostru trup este un templu in care salasluieste Duhul lui Dumnezeu.
Reply With Quote