View Single Post
  #165  
Vechi 05.10.2011, 23:43:53
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Stii cati oameni mureau muscati de animale turbate pana cand Pasteur, om profund credincios de altfel, a inventat serul antirabic?
Da, dar trata ceva existent!

Eu nu am mai auzit de epidemii si nici nu cred ca ar izbucni vreuna daca vaccinarea s-ar opri.
Dar am citit de boli eradicate si reaparute dupa generalizarea vaccinarii.. (nu am timp sa caut acum).

Citeste si tu ceva, ca nu are rost sa caut eu si sa fac rezumate pt ca tu esti prea convin s de propriile tale idei.

Eu vad in jurul meu ca un copil sanatos este o raritate.
Multi au alergii diverse, autism, atentie foarte limitata (copii de varsta fiului meu sunt incapabili, cu putine exceptii, sa poarte o discutie din cauza ca nu-si pot mentine atentia asupra unui subiect mai mult de cateva minute. dar cred ca minute este mult spus..)
Multe voci (studii) sustin ca este efectul vaccinarii.

Tari in care vaccinarea a fost mutata la varste mai mari (Japonia) au inregistrat scadere a mortalitatii la sugari etc..
Lucrurile s-au mai schimbat, nu poti ramane cu opinia de acum 20 ani ca vacinarea este buna (acum 20 ani probabil existau 2-3 vaccinuri, astazi sunt zeci pe care le suporta copilul, cu efecte necunoscute pe teremen lung)
Reply With Quote