View Single Post
  #29  
Vechi 23.06.2016, 00:03:01
oitza ratacita's Avatar
oitza ratacita oitza ratacita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.05.2015
Locație: RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 271
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Amestecati mai multe lucruri fara legatura unele cu altele
Nu am amestecat nimic; am amintit succint cateva din atrocitatile comise in anii 90 de penibilul moscovit ca sa manipuleze in continuare poporul, oricum un popor de speriati. Nu vreau sa ma infierbant mai mult de atat referitor la acest odios. Exista si dovezi impotriva lui Iliescu, fi pe pace; ca inca stau in umbra...are grija IRRD si alte grupuri de interese.

Am uitat sa amintesc alti 2 penibili actori la diversiune: Teodor Brates (numele romanesc cu care l-a inlocuit pe cel evreiesc, membru vechi al PCR)- cel care inflama populatia in direct la TVR cu mesaje diversioniste de genul apei otravite, a autobuzelor pline cu teroristi si alte tampenii care au impins oamenii sa se omoare unul pe altul; Sergiu Nicolaescu - care a regizat de-adevaratelea, a creat circumstante pt scene de lupta live, a folosit recuzita in diverse locatii din Bucuresti si Targoviste.
Nooo, inocentul Iliescu nu stia nimic, el milita pt fericirea poporului surghiunit. Se vede azi.
Facem pariu ca si Iliescu va cere incinerarea, ca Stanculescu si Nicolaescu?
__________________
"Fiecare persoana este responsabila de desfasurarea intregului univers fizic si spiritual. Cel mai mic gest al nostru pune lumea in vibratie si ii modifica starea. (...) Deci niciodata actiunea noastra nu se infaptuieste intr-un cerc absolut inchis."(Pr. D. Staniloae)