View Single Post
  #87  
Vechi 14.04.2017, 18:51:58
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Oare mai meritam un astfel de sinod?
No, daca arianismul si monofizistismul si toate ereziile astea si-au primit un sinod, cu atat mai mult m-as astepta ca ecumenismul, (pan-erezia tuturor timpurilor, nu?) sa fie condamnat la un sinod mare.

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
O, de ai manca și tu o astfel de HRANA! De mult timp nu mi-a fost dat să mănânc o astfel de hrana. Iata ca sunt cinci zile de când m-am împărtășit și încă simt o bucurie imensa în suflet!
Ok, deci a fost o paine foarte gustoasa.
Dar ce ai mancat nu a fost Euharistia.
Canonic, pur si simplu nu.

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
O caterisire din cauza luării atitudinii fata de ecumenism este lovită de nulitate.
O tampenie de scuza pe care si-au creat-o astia ca sa isi justifice starea.

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Îmi cer iertare pentru aceasta mărturisire.
Antonia, hai sa ti-o zic pe fata, ca vad ca nu intelegi altfel.
Nu esti nici o marturisitoare a Ortodoxiei.
Nu urmezi Sfintii Parinti.
Teologii si Sfintii care au luptat pentru pastrarea plinatatii credintei te-ar da afara in suturi.
Nu esti o mucenica.
Nu iti lucrezi mantuirea.
Nu te ia lumea la misto pe Internet ca suferi pt Adevar si Hristos.
Forumul asta va ridiculizeaza pe voi si pe miscarea voastra ca sunteti niste schismatici pe fata, care provocati dezbinare in Biserica, otraviti mintile oamenilor, va adanciti in pacat si va periclitati mantuirea, si cand sunteti intrebati, nu puteti sa aduceti un argument la chestiile complet logice care vi se spun, si doar spuneti niste clisee stupide si niste ineptii cat voi de mari.

Si cu asta, ma retrag, ca nu prea o sa am Internet pt urmatoarele zile, si sunt zile prea importante pentru ca sa imi bat capul cu niste schismatici si raspopiti cu niste complexe de grandomanie.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote