Subiect: Credinta
View Single Post
  #16  
Vechi 19.02.2009, 21:31:49
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandraALEX Vezi mesajul
Dupa un necaz m-am intors la DUMNEZEU,am avut o indoiala in credinta pe care am depasi-o,am avut ganduri de hula(si acum mai am dar mai rar) dar ma rog necontenit la DOMNUL IISUS sa ma ierte si sa-mi arate calea cea dreapta.Simt cateodata ca pentru mine nu mai exista iertare ca nu merit nimic,dar apoi ma ridic si cad iar.....si tot asa dar nu vreau sa renunt... Stiu ca pot sa fiu mai buna,sper la iertare si la un coltisor de rai...

DOAMNE IARTA-NE
Iertare exista pentru toti. Nu trebuie sa-ti pierzi nadejdea. Ridicarile si caderile si iar ridicarile sunt urcusurile si coborasurile pe care trebuie sa le trecem aici, in lume. Oricat de pacatosi am fi, daca suntem cu inima la Dumnezeu avem sansa mantuirii. Si eu sint la fel ca tine, nu sint mai breaz, dar ma straduiesc sa ma indrept si ma rog la Dumnezeu sa ma intareasca in credinta, pentru ca numai cu ajutorul Bunului Dumnezeu putem trece peste toate vicleniile raului. De la noi nu avem nici o putere.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote