View Single Post
  #323  
Vechi 06.04.2021, 13:30:38
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Unii nu pricep fizica si legile naturale, nu au Har divin sa vada, sa inteleaga si repeta mareu ca nu exista probe, explicatii, clarificari.

Mi mi se pare ca daca coroborezi proprietatile elementare ale apei cu explicatiile practice din aceste postari ar trebui sa-ti fie suficient ca sa intelegi valabilitatea teoriei PacMan3D-nD.

Daca doar prin "har divin poti sa vezi" atunci e o problema cu legile fizice care au fost facute cu dedicatie de Dumnezeu.

Ce numesti vedere prin har divin, este de fapt acceptarae de elucubratii sectare. Adica sa fii prost total si sa accepti tot ce produc sectele prin "harul divin sectar", adica prin "logica stricata priceputa doar de secte".


Pana acum ai folosit formula de "legile fizice" si fizica dar nu ai fost capabil sa enumeri o marime fizica si o lege fizica.

Tot ce ai spus este "educatie de sant" adica doar numele de dispozitive, de tehnologii, dar prea putin patrunse in fizica ascunsa in spatele lor.

Apropo, am facut fizica cu mult mai mult decat esti tu capabil sa intelegi. Si la un nivel competitiv... ca sa intelegi ca nu iti tine cu rahatei din astia aruncati ca "apa", "vasul", "giroscopul"...


Cand iti citesti posturile regasesti doar babisme desantate, discurs de mahala. Nici nu le stii, dar le potrivesti.