View Single Post
  #294  
Vechi 12.05.2021, 21:55:48
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Finitudinea nu are legatura cu structura. Un spatiu infinit structurat este la fel cu un spatiu finit structura intern. Un cub limitat este la fel cu un infinit...
Infinitul sau finitul nu are legatura cu structura? Pai structura e obligata sa se supuna legilor naturale care le deosebeste. Cum sa fie un cub cu latura ce depaseste dimensiunea creatie la fel cu un cub intro creatie infinita.

Esti foarte slab la mate-fizica elementara. Ma mir cum de te lauzi ca stapanesti lucruri complicate. Cum crezi ca ar incapea un cub cu latura de 10m intr-o sfera cu raza de 5m? Cubul va fi obligat sa se conformeze finitatii si va arata altfel decat un cub aflat intro sfera cu raza de 100m.


Citat:
Hai ca aici am inceput sa ma prind care e problema ta. Tu nu esti capabil sa intelegi "cum functioneaza lucrurile" si inventezi si dai de la tine gogosi.

Ai inceput sa te pripesti, pardon, nu ai inceput ci te lauzi ca nu te pripesti dar esti tot mai pripit.

Citat:
Ecranele analogice sunt prin semnale electrice modulate intr-un fel sau altul intr-un tub. Si bombardeaza un ecran.

Si cu ce te ajuta, ca este aceeasi idee, tot de pixel si de colorare distincta. Tot pixeli aveau si alea intr-un fel sau altul.

Asa ca discutia despre analog este o vrajeala diversionista in care iar nu le stii dar arunci texte si barbologie ca sa zici ceva.

Postul de mai jos este o galeata puturoasa fara logica. O ineptie.
Te-ai legat de pixeli, n-avea legatura cu pixelii. Tu esti diversionistul si deviationistul, tu ai deviat la pixeli si la alte chestii ”complicate”. Si alea sunt simple dar n-are rost sa ma dau mare.


Citat:
1. Nu se intampla nicidecum ce spui, este o GOGOMANIE. Nimeni nu merge inainte si se trzeste inapoi. Asta propui, sa mergi inainte si sa te trezessti.. inapoi. Mare prostie asta.
Nu propun ci asta se intapmla. Soarele si oricine merge cu avionul paralel sau cu vaporul pe ape plate de la est la vest ajunge de unde a plecat. Astfel constata finitatea creatiei caci mergand drept nu se invarte pe o sfera sau pe un cerc ca in teoriile pamant-glob sau pamant-farfurie


Citat:
2. Creatia ESTE A OMULUI data si DESCOPERITA DE CREATOR OMULUI. In toate dimensiunile ei.

Prostii de tipul mergi inainte pe linie si te trezessti inapoi de unde ai venit, aduse de Moroco ar fi fost observate in istorie.

Se numeste argument de observabilitate directa.

Si apropo umanitatea avea timp pana acum sa observe ca a mers inainte pe linie si s-a trezit de unde a plecat...
A observat dar a crezut ca se afla pe o sfera caci asa si-a explicat gen formula lui Newton a atractiei maselor. N-a vrut sa creada in Creator si a emis ipoteze sigure asa ca tine. S-au luat unii dupa altii si azi nu pot constata ceva forte simplu: merg tot drept cu avionul pe deasupra si ajung de unde au plecat si ambele tabere sustin ca s-au invartit in cerc in plan sau in jurul unui glob, ca au carmuit avionul desi carma a fost tinut drept-laser.


Citat:
Si cum descrii fenomenul? Ca fiind mersul racului, mergi inainte si te trezessti inapoi?
Dar cand mergi pe sfera cum il descrii? Nu e tot asa? Mergi inainte si ajungi inapoi?

Citat:
Sa iti fie rusine ca nu esti capabil sa explici cum imparti in 50.000 de segmente si cum ajungi la S3.
Ai vazut harta plana a lumii? Asa ajungi mergand tot drept exact de unde ai plecat.

Citat:
Esti un nerusinat care ocoleste raspunsuri directe atunci ca nu poate da raspunsuiri.
Nu ocolesc nimic. Soarele merge pe cer si se vede la eclipsa de luna ca iese printr-o parte si intra prin partea cealalta, partea luminata scade si apare din sens invers. Din moment ce putem si se vede ca zburand tot drept cu avionul pe deasupra unor mari plate fara sa carmuiesti avionul ajungi de unde ai plecat e evidenta proprietatea asta. Problema ca s-au bagat globaslaii sau platistii ca sa nu vedem evidenta. Ei sustin ca defapt mergi in curba, adica ca tragi de carma si ca nu poti tine drept-laser.

Citat:
Pentru ca nu esti capabil sa raspunzi la aceasta intrebare se vede de la o posta ca esti un nerusinat cu vrajeli. Care nu stie despre ce vorbeste de fapt.
Ti-am raspuns mereu. Tu esti nerusinatul care ma face nerusinat desi ii raspund neglijand tonele de mocirla la adresa mea.

Citat:
Iar ce zici ca "taina" este de fapt o ascundere a propriei prostii in spatele unor cuvinte cu autoritate.
E o taina a lui Dumnezeu cum si ce, ti-am arata ca asta ce marturisesc se poate observa si intelege ca este asa.

Citat:
Vezi tu pamantul este mare dar totusi foarte mic. De asta ce propui tu ca "mergi inainte si te trezesti inapoi" este si prostie dar si observabiL. Se pare ca esti singurul care merge inainte si se trezeste inapoi.
Merg tot inainte dar creatia finita imi permite doar atat cat este ea si daca merg mai departe ma trezesc tot in ea undeva inapoi.

Citat:
Si astept un raspuns la aia cu segmentele, pe care nu poti sa o explici. RUSINICA !!!!
N-am ce sa explic. Ti-am zis capetele dreptelor ce depsesc creatia coincid si defapt orice punct al dreptei este un capat al dreptei ce coincide cu capatul celalalt. Asta e limita creatiei si prin asta se manifesta finitatea.

Citat:
Acum sa iti zic si ce vei raspunde, ca toate raspunsurile tale sunt ca ala care l-ai dat lui Dumitru.
O sa iei fiecare linie si osa raspunzi cu 12 puncte pe langa.
Adica nu o sa intelegi si o sa o dai pe barbologie.
Strategia ta este de a raspunde prin cantitate nicidecum la subiect :). Deci tu ai intotdeauna dreptate pentru ca ai spus foarte multe pe langa si care nu au legatura cu subiectul...

Ce pot sa iti zic, ai ocolit astfel extrem de multe subiecte. Esti tare "in raspunsuri pe langa"
Nu ocolesc decat mizeriile. Nu ma bag ca musca-n curul calului si direct unde e spurcaciunea mai rea si mai adanca. Incerc sa evit si sa-mi pazesc hainuta ortodoxa. Deci nu evit si raspund. Am raspuns prin Teoria PacMan3D-nD ca ne aflam intrun spatiu finit. Asa vad si asa cred ca este mate-fizica mediului inconjurator. Tu nu vrei sa poti accepta si intelege crezand ca e asa cum ai fost indoctrinat de globalai sau platisti. Nu te fortez sa-ti schimbi parerea. Tu ma fortezi sa-mi reneg ceea ce-mi dau seama ca e asa cum marturisesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 22:00:20.
Reply With Quote