View Single Post
  #76  
Vechi 16.04.2011, 08:02:29
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
1.Pai mai domnule nucutzucu, daca pina acum nu ai inteles ca instructiunile inscrise in gene si manifestate prin instinct se pot observa cu usurinta si cu mintea unuia de la gradi imi pare rau pentru matale.
2.Observa comportamentul animal amintit mai sus de mine (omoritul sau mincatul puilor DEFECTI) lasat de la Dumnezeu si ai sa "citesti" si tu genele lui Dumnezeu.
Animalele saracele nu au posibilitatea sa ii avorteze, desi poate o fac dar nu stim noi, insa cei defecti pe care ii duc la maturitate ii abandoneaza sau ii maninca sau ii ciuguleste toata ograda, asta-i verificata!

3.Da, Dumnezeu a zis , NU OMORI! insa cind vine vorba de elimininare prin selectie naturala, acela nu mai este omor ci se numeste BUN SIMT...la fel si cu parfumarea sau depilarea paroaselor
Sau poate spalatul si parfumatul este tot hitlerism?:)))
1. Instinctul dumneavoastra e diferit de al meu pentru ca la aceleasi intimplari tragem concluzii diferite. Deci lucrurile nu pot fi judecate din "instinct"
2.Am observat comportamentul animalelor si nu toate animalele au comportament ucigas. Daca ar fi dupa asta ar trebui sa ne lasam copiii in casele altora (cum fac cucii), ar trebui sa ne mincam copiii, in caz ca nu avem ce minca(cum fac scorpionii) am putea sa avem parteneri pentru toata viata (cum fac unii paianjeni, lupii etc), ar trebui ca atunci cind se naste un copil toata familia sa aiba grija de el (parinti, bunici, unchi, matusi, verisori-cum fac elefantii).
3. Dumnezeu a spus "SA NU UCIZI". Punct. Adaugirile ulterioare sint de la cel rau.
Reply With Quote