View Single Post
  #67  
Vechi 30.10.2012, 21:43:31
elena1503 elena1503 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.07.2011
Locație: UK
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit Speranta in mai bine pt cei din tari straine

Buna seara as vrea sa va spun si voua despre ajutorul pe care l am primit , poate o sa va ajute si pe voi macar cu o raza de speranta. am 24 de ani si Locuiesc la Londra de aproape 2 ani , de cand am venit am incercat sa obtin actele dar mereu aveam ceva lipsa si nu puteam aplica. Am inercat sa merg macar o data pe luna la moastele Sf. Nectarie din Londra si sa i citesc macar rugaciunea in serile cand eram obosita. Am reusit sa prind programare la telefon pt o programre in persoana la interviu lucru f greu de obtinut pt ca la un singur nr suna toti romani si bulgari iar apoi dupa o luna la interviu am obtinut permisul de munca in Uk!! Nu va pot exprima bucuria mea, m am rugat atat de mult Sf Nectarie si Sf Parascheva sa ma ajute sa imi formez un viitor aici sa am sansa sa muncesc in ce am studiat sa prind radacini undeva . Fiind departe de casa si singura aici nu mai stiam unde imi e locul dr acum cu ajutirul lui Dumnezeu am reusit.
Un alt lucru bun pt care ii multumesc Sf Nectarie si Sf Parascheva este pt ca m au ajutat sa fiu cu un baiat care imi place cu care imi doresc sa ma casatoresc dupa ce timp de 5 ani am avut un minte si in inima un barbat cu care nu puteam fi impreuna care ma chinuia si ma amagea de atatia ani. Desi am incercat nimeni nu m a atras nu am putut fi cu altcineva pana l am cunoacut pe el. Daca iubiti pe cineva si nu sunteti fericite nu acceptati sa traiti in suferinte si lacrimi , va rog sa nu va puerde ti speranta . Rugati va Bunului Dumnezeu , dupa 2 ani de rugaciune am intalnit barbatul pe care l am visat , langa care ma simt apreciata si fericita . Al doilea acatist al Sf Nectarie si Acatistul Sf Parascheva mi au fost leac ptr momentele atat de grele de deznadejde in care nu mai aveam putere sa sper , abia reuseam sa mai citesc o rugaciune dar o citeam.. Citeam minunile de aici si simteam ca se poate , ca o sa le rezolze Dumnezeu si pt mine ai le a rezolvat iar eu nu vreau sa intarzii mai mult decat atat sa le spun minunile Sfintilor nostri dragi care ne ajuta, pentru ca asa ne intarim unii pe alti.
Va multumesc din suflet Sf Nectarie , Sf Parascheva, Sf Efrem cel Nou , Sf Ioan Rusul pentru ca m ati ajutat sa imi obtin actele de rezidenta in Anglia, ca m ati ajutat sa intalnesc un baiat pentru care sa simt iubire , ca mi ati readus speranta.
Doamne ajuta , multa sanatate si ajutor in toate sa va dea Dumnezeu.
Reply With Quote