View Single Post
  #68  
Vechi 28.11.2012, 13:16:36
Ana_maria Ana_maria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2012
Mesaje: 2
Implicit O multumire

Incep prin a da un citat din cartile sfinte pe care eu le-am citit: "O minune mare nu se poate face fara o credinta mare.Cu o credinta mica nu se poate implini o minune mare, caci fiecare minune cere o incredere de marimea ei, dupa cum nici un bun nu se poate cumpara decat cu un pret dupa valoarea lui."
Ma rog la Sfantul Nectarie sa ma intareasca in credinta, in rabdare, sa ma ajute sa imi gasesc un loc de munca pe care il caut de atata timp si sa imi aline durerile bolii de care sufar.
Ii multumesc ca l-am intalnit, ca el mi-a aparut in cale cand mi-a cazut in maini cartea cu viata lui, minunile, acatistul si paraclisul.
L-am visat in noaptea din prima zi a inceputului Postului Craciunului, si m-am trezit cel mai fericit om de pe pamant.Citind acatistul lui, m-a indreptat spre scaunul spovedaniei si m-am rugat sa imi aminteasca toate pacatele sa le pot scrie pe hartie.
Il simt langa mine si stiu ca vegheaza asupra mea, ca ma ajuta intr-un chip pe care mintea mea nu-i capabila sa-l inteleaga.Stiu ca ma va ajuta sa imi gasesc si un loc de munca si voi scrie cand se va intampla.
Rugati-va pentru intarirea credintei, a rabdarii necazurilor, bolilor, a dragostei pentru Dumnezeu.Dumnezeu are un plan pentru fiecare dintre noi si intr-un final ne va da rasplata pentru credinta noastra.
Iti multumesc Sfinte Nectarie pentru tot ce faci pentru mine si te rog sa nu ma parasesti niciodata!Atunci cand mi-e mai greu tu sa fii langa mine si cu dragostea ta sa ma ajuti sa ma ridic!
Slavit sa fie Domnul!

Last edited by Ana_maria; 28.11.2012 at 13:19:37.
Reply With Quote