Subiect: Ginecolog
View Single Post
  #1  
Vechi 18.08.2009, 11:17:25
mtudor mtudor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2009
Mesaje: 4
Implicit Ginecolog

Doamne ajuta,

Sotia mea urmeaza sa dea nastere spre sfarasitul lunii septembrie, inceputul lunii octombrie. Nu sunt probleme pe sarcina, totul a decurs relativ bine, dar ne confruntam cu faptul ca ginecologul la care mergem insista ca nasterea sa se faca prin cezariana. Motivul este ca sotia mea a fost diagnosticata cu epilepsie acum 6 ani. O vreme a urmat un tratament medicamentos, apoi a renuntat la el (de aproape un an jumatate), iar de aproximativ 3 ani nu a mai avut nici o manifestare, deci sansele de aparitie a unei crize sunt foarte mici. In plus, din articolele pe care le-am mai citit pe tema asta, epilepsia, chiar cand se manifesta pe timpul sarcinii, nu impune nasterea prin cezariana in spitalele din afara. Sentimentul nostru e ca medicul ginecolog la care merge insista asupra cezarienei mai mult din comoditate decat din alte motive.
Duhovnicul ne-a cerut sa incercam sa gasim alt doctor, si am cam intrat in criza de timp. Daca ne-ati putea ajuta cu vreo recomandare asupra unui doctor despre care stiti ca nu e inclinat "din oficiu" asupra cezarienei, v-am fi foarte recunoscatori.

Dumnezeu sa va ajute!
Mihai
Reply With Quote