Subiect: Postul negru
View Single Post
  #642  
Vechi 18.06.2021, 14:37:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Spuse un sectar condamnat de Biserica, repetand nebunia sa pe care de 10 ani nu a inteles ca o Biserica intreaga ii spune: E GRESIT.
Tu esti biserica intreaga? Pastorul ce a infintat satanismul de la Vulcana Bai e biserica?.. si care l-a fortat pe Irineu sa-si blesteme lucrarea, ala e biserica? SCNIP este Biserica Intreaga! Tu impreuna cu necredinciosii din ortodoxie ati lepadat din Biserica partea ce tinea de Apocalipsa si ati desfintat Cele 7 Tr.Ap numindu-le trompete sectare in ciuda miilor de marturii. De 10-15 ani marturisesc adevarul Adevarat. Gresita este necredinta voastra!


Citat:
Este gresit, si tot ce faci si toate "faptele" si "roadele" tale arata TULBURARE SI DIAVOL - lucrarea satanei.
Esti un mitoman. Tulburarea pe toate firele de discutie vine de la necredinta ta care deraiaza la lupta ta cea mare. Tu esti obsedat ca pe fiecare fir de discutie sa ma faci sectant sau eretic si sa hulesti Cele 7Tr.Ap. Eu ti-am creat threaduri speciale si nu vrei sa te rezumi ca doar acolo sa-ti deversi mitomaniile, calomniile, denigrarile si hulele. Esti infometat de glorificare mitomaniei si luptei tale oarbe!

Citat:
Esti unul care tulbura pe altii de 10 ani de zile.
Tu ma tulburi necontenit si ma terorizezi ca un sef terorist si culmea tot tu esti crezut de cititori. Cred ca le e frica sa vada adevarul, sa constate mizeriile, sa ia in seama dovezile. Merg dupa barfa si superstitie. Se intampla ceva rau ca in uslamism. Nu pot sa vada ca marele lor ”profet” e un terorist, violator de copii si de minore, un criminal notoriu, un smintit, un epileptic care a amagit o lume intraga cu covorasul si cu cubul de piatra pe care-l inconjura ca sa se creada sfinti. Sau e la fel ca pe vremea lui Ceausescu cand toti il adulau pe marele carmaci... in ciuda faptului ca era un impostor, un criminal, un analfabet, un terorist ce tinea tara in sclavie, bezna si saracie. Lasitatea..., frica.... Toti mai nou au curaj sa loveasca si sa minta si sa tradeze ADEVARUL si pe cei mici, pe ”mai micii Mei”.

Citat:
Care tulbura Biserica.
Tu ma tulburi pe fiecare thread. Tu esti teroristul. Nu mai victimiza tu biserica. Vai saraca de ea, a ajuns ea victima Celor 7 Tr.Ap. si a lui Moroco de pe forum. Nu vezi cat esti de absurd? Fraierii ca tine chiar cred ca eu terorizez si tulbur biserica.

Citat:
Care tulbura totul. Asta faceti voi din NIP, tulburati.
Ti se pare! Tu esti un acuzator care semeni cu iudeii si fariseii de acum 2000 de ani avand tupeul sa spui ca Iisus tulbura. Cum tulbura? Marturisind ADEVARUL? Inseamna ca esti pacatos caci cei ce se tulbura sunt pacatosi. Daca te simti tulburat inseamna ca esti pacatos si te doare de la pacat si de la necredinta ta. Nu arunca vina pe mine sau pe cei din NIP pentru tulburarea ta! Nu te da victima impreuna cu Biserica. Eu apar Biserica de minciuna pe cand tu o ”aperi” de Hristos-Cuvantul si de Cele 7 Tr.Ap.

Citat:
Infara de placa ta continua "toti e rai, NIP e buni" nu stii altceva.
NIP, Cele 7Tr.Ap. si ortodoxia de pretutindeni... asta spun ca sunt buni si ca restul sunt rai si mincinosi si ca nu trebuiesc crezuti ca ar fi si ei biserica.

Citat:
Mai usor cu placa nebuniei NIP.
Mai usor cu deviationismul si cu hulele pe toate firele de discutie!

Citat:
Din Trompetele tale sunt sectari cu invatatura protestanta - sectari si protestanti get-beget.
Daca nu poti sa faci deosebire intre Cele 7 Tr.Ap. si neo-protestanti inseamna ca esti corb-orb ce slujesti marelui papalac.

Citat:
Din pacate analfabetismul tau teologic, nu iti permite sa vezi mai departe de bruma de cateva pagini citite pe cateva forumuri. Sectele se mapeaza toate pe invatatura protestanta: - Cuvantul lui Dumenzeu, apocalipsa, Hristos vorbeste, doar Hristos... si vrajeli din astea. Si ignora Biserica. Si nu asculta de Biserica.
Habar nu ai care e diferenta dintre Cele 7 Tr. Ap. si neo-protestanti. Desi ai terminat teologia esti foarte incompetent daca nu e vorba de confuzie ci chiar crezi ca Trambitele sunt ca neo-protestantii. Pai Trambitele cred si in SFINTI si in ortodoxie si in Calea cea stramta cu rugaciuni si postiri, cu sarbatori si cu toate cele 7 Taine pe cand neoprotestanti cred doar in Isus, sola scriptura sustinand ca ala e Cuvantul lui Dumnezeu, ce a spus Iisus acum 2000 de ani si ce au spus proorocii VT in timp ce pe Apostoli ii socoteste doar niste oameni iar pe Preasfanta o socoteste o femeie obijnuita care a avut multi copii cu Iosif. NU PRICEPI DIFERENTA in ceea ce CRED neo-protestantii si Cele 7 Tr.Ap? Chiar atat de plin de rea credinta poti sa fi si chiar atat de multa orbire poti sa ai? Ce teolog esti tu? Un teolog mitoman? Un habarnist?


Citat:
Un ne-teolog analfabet ca tine nu poate emite decat "teorii", asa cum ai threaduri cu "teorii". Tu de fapt esti doar o teorie continua care un prea intelege ca e fabricata din lipsa de cunostinte. Analfabetismul tau in nenumarate directii se vede de la un punct incolo.
Inventezi, exista doar un singur thread cu Teortia PacMan3D-nD, care e marturia mea ortodoxa in ceea ce priveste polemica dintre pamantul plat si pamantul glob. Nu emit teorii ci mi-am exprimat Credinta Ortodoxa in ceea ce priveste mediul inconjurator, Creatia, sub forma de teorie ca sa nu fortez pe nimeni.

Citat:
Bai mizeri ordinara, noi suntem ortodocsi teologi, care toti avem pregatire teologica, si care am vorbit tot ce a zis Biserica. Nu a iesit niciunul din invatatura Bisericii.
Cea mai buna poanta! Vorbeste un teolog raspopit care nu deosebeste Trambitele de neo-protestanti si care terorizeaza si hartuieste un coleg de forum adresandu-i mii de hule si calomnii pentru ca crede in Cele 7 Tr.Ap. Nu esti nicimacar ortodox si nici macar om darmite biserica sau teolog cu astfel de comportament lupesc, josnic, subuman. Nu ai habar de invatatura bisericii si asta se vede din felul cum te exprimi si ce iti permiti sa calci fara pic de rusine!

Citat:
Doar tu esti singurul care a adus "teorii". Si uiti ca la sfarsitul veacurilor "multi vor veni in numele lui Hristos"... cam ca tine.
Teoria mea e adevarata si nu o crezi pe cand teoriile lumii, platistii si globalaii mint si ii crezi si te lupti cu mine pentru glorificarea minciunilor lumii. Sunt doar unul asa ca ma intreb de ce ma confunzi cu cei multi dintre care faci parte?

Citat:
Haita de ortodocsi? Si mai rau de atat, o sa batem in lupii care ameninta ortodoxia cat nu or sa poata duce. Pana or sa plece cu coada intre picioare. Sa nu se mai apropie de ortodoxie cat traiesc ei in nebunia lor. Sa vada puterea lui Dumnezeu in ortodoxie si ca nu pot sa se apropie de ortodoxie.
E clar. Asta ai invatat tu ca teolog? Inseamna ca esti complet pierdut cu atat mai mult cu cat nu te bati cu lupii ci cu TRIMISII, cu Cele 7 Tr.Ap.! Deci esti decat un porc cu colti de arginti care confunda borcanele si se loveste de Hristos-Cuvantul spulberandu-si viata vesnica exact ca un kamikaze! Nu-ti dai seama ca esti erou pe dos? Nu realizezi ca nu cu lumea si cu neo-protestantii te lupti ci esti un berbec turbat care sare la Pastorul cu Crucea?


Citat:
Ai marturisit un rahat pe bat - cam asta esti si tu acum..

Fericirea diavolului, inafara Bisericii? Ca te-ai certat cu toti, ca esti condamant de Biserica?
Nu m-am certat cu nimeni. Ma confunzi cu Ewald Frank-enstain! Tu esti cel ce ma certi necontenit pentru ca eu cred in Cele 7 Tr.Ap. si in ortodoxie pe cand tu nu crezi si in Cele 7 Tr.Ap. ci le socotesti trompete sectare mintind si orbind populatia cu prostia si incompetenta ta!

Citat:
Bai sectare, si Hristos ce zice de asta? Pe El l-ai intrebat? Sectar nerusinat mergi cu diavolul in cap, dar de Hristos nustii...
Repeti confuzia, ma crezi Ewald-Frank-enstain si crezi ca Trambitele sunt neoprotestanti.

De ce nu mergi sa inveti ca ”Mila voiesc si nu jertfe!”?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.06.2021 at 14:51:48.
Reply With Quote