View Single Post
  #29  
Vechi 26.06.2021, 18:11:56
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Ortodoxia e compatibilă cu sfințenia Domnului.
Capitalismul sau comunismul, curente politico-filozofice specifice materialismului ateist sunt compatibile cu lumea vremelnică și cu păcatele ei.

Capitalismul și comunismul sunt ideologii echivalente ce au aceiași părinți vicleni, atei materialiști, oameni egoiști, răi și păcătoși care au mințit și au amăgit oamenii întregii lumi băgându-le în cap niște speranțe-idealuri deșarte ale unui viitor lumesc ”fericit” făcându-i să lupte și să moară pentru ele și pentru conducătorii lor. E vorba de iluzia viitorului materialist asigurat, mințind ei că va fi bine de tine dacă te supui lor, dacă ii votezi mereu, dacă lupți și tu și te sacrifici pentru idealurile lumii de parcă ar fi în interesul tău.

Unde sunt toți necredincioșii și păcătoșii lumii care au luptat și și-au asigurat viitorul materialist împlinind aceste ideologii ateiste?

Ce pot ei avea în veșnicie de la Dumnezeu dacă nu L-au crezut și nu L-au ascultat cât au trăit pe pământ?

Doar ascultând de Dumnezeu îmi va fi bine, doar așa am un viitor fericit, doar asa, în ziua de mâine Domnul îmi va răsplăti.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote