Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #216  
Vechi 05.05.2011, 16:37:29
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Dragii mei, nici pe departe noi nu ne dorim sa va dam lectii de viata. Hristos Mantuitorul ne-a aratat cum trebuie sa traim. Noi nici pe departe nu respectam ceea ce-Si doreste Dumnezeu sa vada la noi, in special eu am multe patimi de care nu reusesc sa scap, cu totul ca imi doresc din tot sufletul, iar comparatia cu femeia cananeeanca nici pe departe nu trebuie facuta. Si sa spun de ce, daca aveam macar un storp de credinta in suflet, la cat de mult m-am rugat pentru ca Vasile sa fie bine, chiar si trupeste, atunci ,cu siguranta, Hristos n-ar fi amanat sa-mi raspunda. Din toata boala asta, vindecarea care-a trimis-o Dumnezeu asupra noastra a fost mai mult una spirituala pentru Vasile si probabil, cea fizica, nu ne este de folos. Mare minune e asta!!!!!!!!! Numai ca nu multa lume stie, vede si intelege totul. Iar eu de asta sunt multumita in suflet si linistita.
Si ca sa va imaginati cam in ce stare de boala e Vasile o sa va descriu , in mare, totul. Pe 1 ianuarie avea pe coloana 3 tumori, 2 de marimi mai mari si una fff mica. Dupa 4 luni de zile pe mijlocul coloanei are o umflatura cat un gheb, capul ii este plin de umflaturi, toata cutia toracelui e plina de tumori mari si mici, acum s-a localizat si la gat, in partea din spate, dupa ureche si cine stie pe la organele interne ce-o mai fi. Nu cred ca puteti sa va imaginiati ce dureri cumplite are si cum le indura cu mare dragoste, carcotind doar ffff rar. Morfina pentru el e ca aerul si n-a ajuns la doze foarte mari. Sfanta Impartasanie si Sfantul Maslu l-au tinut in viata, i-au facut crucea asta usoara. Acest om merita sa fie admirat pentru felul in care le primeste pe toate. Eu va zic sincer ca ma plang si cand ma intep cu un ac si nu cred c-as fi capabila sa indur atata suferinta. Dar daca ar fi spre folosul mantuirii mele, as primi-o cu drag.
Va imbratisam cu toata dragostea pe toti!
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.

Last edited by stasylena; 05.05.2011 at 16:39:53.
Reply With Quote