View Single Post
  #29  
Vechi 22.01.2012, 10:50:30
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de grasu77 Vezi mesajul
Iar invatatura din Apocalipsa, intitulata "descoperirea Domnului Iisus Hristos" (Apocalipsa 1:1), ce fel de invatatura este. O fi o invatatura sintoista sau hindusa? Nu tot invatatura crestina este si inca de mare importanta (daca este descoperirea Domnului Iisus)?





Anul 1844 si "judecata de cercetare" tin de interpretarea profetieiilor din Daniel 8 si 9. Sa zicem ca este gresita aceasta interpretare. Dati-o dvs. (sau oricine) pe cea corecta (ca sa aratati ca adventistii gresesc). Caci profetiile exista (in Sfanta Scriptura - si nu exista pentru a fi ignorate). Pe acestea nu le mai puteti contesta.
Nu,profetiile exista ca sa calculeze Miller cand vine sfarsitul lumii.Profetiile exista ca sa te faca sa constientizezi ca exista un sfarsit si o judecata.Eu nu vreau sa "ispitesc" apocalipsa sau alte profetii.Simplu nu sant interesat de asta.Ce folos as avea sa stiu ce se intampla acum in cer sau pe pamant ? Ar trebui sa cred ca Iisus vine in secunda urmatoare si sa fiu pregatit pentru asta nu sa cred ca citeste cartile acum.Ba mai mult ar trebui sa invat sa fac totul din dragoste pentru Dumnezeu si nu pentru vreo rasplata.
Reply With Quote