View Single Post
  #8  
Vechi 28.07.2012, 13:55:12
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Probabil pr duhovnic nu stiu cum e sa ti se sparga dintii in timpul sarcinii, sau sa iti vina rau de la orice miros sa nu poti manca decat un ou fiert sau o bucata de branza.

Asa ma mahneste lucrul asta. Biserica ingaduie femeii insaricnate sa nu tina post, tocmai datorita neputintelor sarcinii, datorita faptului ca viata care se dezvolta acolo are nevoie de vitamine ,proteine minerale ptr a creste si a se dezvolta armonios.

A,si sa nu vina acum vreun barbat sa imi spuna ce minunate remedii naturale,fructe de te miri ce nume au sunt benefice ptr aportul deosebit de calciu,magneziu etc.

In sarcina toate lucrurile se schimba.unoeri si simplu gand la un aliment imi facea rau.Atunci convinge-ma sa mananc susan sau curmale...

Asadar ma intreb: daca biserica are ingaduinta fata de neputinta femeii insarcinate,oare de ce unii incerca sa pun un jug pe acei umeri neputinciosi?
e drept ca sunt sarcini si foarte usor purtate...dar pana nu esti femeie si nu incerci neputintele sarcinii, cred ca ar trebui sa fi mai ingaduitor...
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote