View Single Post
  #4  
Vechi 08.08.2007, 23:01:48
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

Buna.Nu am nici o profunzime a gandurilor...nici cunostinte teologice si nici nu sunt casatorita..acus...mai este ceva.nici mult nici putin...dar MAI ESTE si...sincera sa fiu si pe mine m-a preocupat aceasta problema,dar nu am indraznit sa intreb pana akum asta pe forum.Cu abstinenta asta...e destul de greu..in ce sens ,in sensul ca poate unul are o neputinta,poate unul nu e asa tare in credinta,poate ...poate...poate sunt o multime de poate.Cred ca foarte mult conteaza intelegerea,intelegere fata de putintele si neputintele celui de langa noi.Daca imi aduc bine aminte o povestioara din pateric..care zicea cam asa:un preot a vrut sa calce odata un post aflandu-se intr-o neputinta,dar preoteasa nici nu a vrut sa auda;nu dupa mult timp preotesei i-au mancat corbii ochii,astfel Dumnezeu pedepsind-o pt ca nu a privit cu intelegere neputinta preotului.Normal ca fiecare se gandeste la mantuire,dar nu putem sa fim asa..cam cu ochelari de cal,sa ne vedem de mantuirea noastra fara sa ne mai uitam la cei de langa noi.Acum sa nu crezi ca am ideea ca abstinenta este imposibila.Nu, este posibila,si bravo celor ce o reusesc din cand in cand.Zic asta pt ca nu sunt de acord cu abstinenta totala.
Hai ,prindeti curaj si dati un raspuns micut.Vorba urzicutei daca tot s-a dezbatut problema homosexualitatii in atatea pagini,un lucru atat de serios nu poate fi discutat?????
Reply With Quote