View Single Post
  #6  
Vechi 08.08.2007, 23:37:16
marilena12 marilena12 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Mesaje: 174
Implicit

Este greu cu abstinenta, nu doar pentru cel caruia i-o impui cumva, el fiind ma neputincios, dar si pentru tine care iti doresti abstinenta.
Cel mai indicat pentru un cuplu de crestini casatoriti, este sa doresti binecuvantarea cu prunci, insa si asta este greu. Conditiile vietii pe care o ducem ne limiteaza posibilitatile cu mult. Am toata admiratia si dragostea pentru cei care se lasa in grija Domnului cu totul!
Eu am o fetita nascuta prin cezariana si de aprox. opt luni suntem cam abstinenti. A fost greu, insa ce e si mai greu este ca ne-am obisnuit asa, eu am motivatiile mele medicale, desi nu prea se mai justifica (am deja un an si 4 luni de la nastere), iar sotul este coplesit de griji.
Sunt sigura ca Domnul m-ar ajuta sa pot ingriji, fara sprijin din afara, inca un bebelus, desi nu este seara in care eu sa nu cad franta. Sunt constienta ca uneori sunt cartitoare, ca mi-e teama ca nu m-as putea descurca, ca s-ar duce sansa mea de a-mi exercita si profesia, acum eu cred ca asa cum s-a intamplat cu primul copil, conceput la o luna de la nunta se va intampla si cu urmatorii asa cum va vrea Dumnezeu, eu nu fac nimic sa impiedic voia Lui.
Ma gandesc cu groaza ce voi face dupa 3-4 cezariene...
Reply With Quote