View Single Post
  #1713  
Vechi 13.04.2021, 10:24:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
O idiotenie mai mare decat aia nu puteai sa spui sa folosesti icoanele pe post de idoli.

Chestia asta nu s-a intamplat in ortodoxie, dar ai inceput tu sa propui tot felul de fantasmagorii si chestii...

Mai usor cu pianul pe scari.
N-am spus ce spui tu ca am spus!
Sunt deductiile tale pripite si rastalmacite!

Nu spun niciodata idiotenii sau fantasmagorii si am scris exact invers: am indemnat sa nu folosesti sfintele icoane sau iubirea divina sau umana pe post de idoli ca sa nu ajungi pilos-privilegiat in trufia vietii. (Te crezi nevinovat-nevinovat, infailibil, pilos, privilegiat, smintisor, invincibil, justitiar, trimis, marturisitor, iti permiti sa slujesti haita, hartuiesti, haituiesti, prigonesti, iti permiti sa minti din interes, slujesti interesul sefului suprem al lumii pagane, slujesti intereul inchizitiei, imperiului necrutator, interesul justitiei pripite, lumesti, esti gazda si silnicistul grijilor lumesti, te crezi mare si tare, te dai grozav, ingamfat, semet, trufas, te crez sef bun dar n-ai suflet, n-ai mila, n-ai Har, n-ai credinta decat ura si agresivitate, rautate, devi o fiara, un sarpe-lup ipocrit travestit in pastor de suflete dar nu te gandesti decat la banul-ochiul dracului si la lux, la privilegii, si multe alte, desfranezi, lovesti cu ura in mai mici, bati, certi, terorizezi si te lauzi toata ziua, te mandresti, tradezi, esti las si-ti pui nadejdea in idolii stiintelor tale confundand pe Dumnezeu si pe sfintii din icoane cu idolii inchipuirilor tale de putoare nevinovata, nemultumita si razvratita, nesupusa, cu fire de drac sarpe-lup-zburau-liliac-erete patimas: mancare multa si aleasa, desfranare agresiva, judecare si razbunare pripita. U, euhu smintisor egoist 4-IV-lenesul-putoridolulnevinovat nu poate sa faca-creada ca atunci cand Domnul il mustra e vinovat si nu nevinovat. Nu poate munci-lucra nici macar atata, nu poate trece de la sef-putoare-”nevinovat” la ”sef”-putoare-vinovat exact asa ca secatrii mormormorm”ortodocsi” care mor daca cred in Cele7Tr.Ap. si asa ca slujitorii grijilor marelui papalâc care au sustinut farfuria si acum sustin globul de ne-au pus sa ne defazam cu 13 zile sarbatorile sfintilor.)

Asta s-a intamplat peste tot si mai ales in ortodoxie, la cei de acum 2000 de ani si la cei de azi, la habotnicii-ipocriti, la unii monahi si chiar la pustnici care au inceput sa multumeasca satanei si sa-si faca cin comunis, sânagoga, apropiereuri cu satanistii si zburaii bondari carora le multumea ca binefacatori uitand de Dumnezeu si zeificandu-se ca grozavii-beroii din vechime.

Nu eu sunt cu pianul ci tu esti cu flasneta ruginita pe scari asa ca nu mai invarti marota sectelor si nu ma confunda cu tine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.04.2021 at 12:25:26.
Reply With Quote