View Single Post
  #692  
Vechi 16.05.2008, 13:50:23
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

de interpretarea gresita a canoanelor se fac vinovati catolicii , cei din BOr care adopta ecumenismul , dar nu parintele Serafim Rose , sau sfantul Ioan Maximovici , care au fost de stil vechi ...
vedem ca chiar si la intrunirile panortodoxe care sa fac de atatia ani in sanul BOR , niciodata nu s-a spus ca ecumenismul a fost benefic
nu ma refer la intrunirile ecumeniste , unde au ajuns budistii sa aseze statuia lui buda pe " sfanta masa " dintro biserica catolica si sa savarseasca o ceremonie dea lor in fata acelei statui , cu fum si alte chestii ... nu mai stiu daca au facut aceasta si pe vreo sfanta masa ortodoxa , dar stiu ca ierarhi din BOR au ajuns sa fie curatiti de duhuri rele de catre nu stiu ce popor de salbatici ; aceia au invocat pe zeii lor si au cerut ca acei ierarhi ortodoxi sa fie curatiti de duhuri rele , cu ajutorul fumului prin care respectivii ierarhi au acceptat sa treaca ... haha haha ... ce mai dreapta credinta ??!!
dar ma rog nu toti din BOR sunt asa ... precum spuneam , la toate intrunirile dintre episcopii ortodoxi din toata lumea , vreme de 100 de ani nu spune decat aceasta :ca ecumenismul este o scorneala a masoneriei , care nu face altceva decat sa intoxice biserica ortodoxa ... chiar sa afirmat de multe ori la acele intruniri , ca biserile ortodoxe din toata lumea au gresit ca nu sau despartit de acei ierarhi ecumenisti si ca nu iau anatemizat ... din nefericire aceste concluzii ale acelor intruniri ortodoxe , nu au avut pana acuma o finalitate faptica , insa acea finalitate este , asa cum si ei au recunoscut , inevitabila ... ea se va produce la cel deal optulea sinod ecumenic ...