View Single Post
  #12  
Vechi 05.11.2008, 00:42:04
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellysgiulia Vezi mesajul
Eu una religia nu mi-as schimba-o pentru nimic in lume,pentru ca atata timp cat m-am nascut in ea,vreau sa mor tot ca crestina.si el nu ma va forta sa imi schimb religia,imi cunoaste parerea foarte bine.si ei ca si noi cred doar intr-un singur Dumnezeu,chiar daca ei ii zic Allah,iar noi Dumnezeu.Nu vreau sa crezi ca ma cert,dar chiar nu inteleg atata ura contra lor...si sper ca poate ma vei ajuta sa intelg asta....
Pai draga mea Giulia, chiar pastrandu-ti religia cum spui, iti dai seama ca nu vei mai putea NICIODATA in viata ta cat vei fi casatorita cu un musulman sa te impartasesti cu Preacuratele si de Viata facatoarele Taine???? nu vei mai putea gusta vecii vecilor din Sfantul Trup su Sange al Domnului Iisus Hristos!!!!!!!, NU te vei putea casatori RELIGIOS in SFANTA BISERICA ORTODOXA NICIODATA cu un musulman... LA ASTA MA REFEREAM... oare dupa trecerea timpului nu te va mustra constiinta ca traiesti in curvie, necununata???????????Daca vei dori copii si sunt singura ca vei avea si prunci, iti dai seama ca nici vorba nu va fi ca acei copii sa fie BOTEZATI???????? In calitate de MAMA, crezi ca ai sa poti dormi,la gandul ca ai langa tine un copil nebotezat?????????????????
Astea ar fi doar cateva intrebari pe care as dori sa le analizezi..... in caz ca nu te deranjeaza nimic din tot ce am exprimat mai sus, atunci e perfect ok.
Eu nu cred ca te certi, stiu asta, tu il aperi ptr ca il iubesti, si te inteleg, ca orice ti-ar spune oricine de pe pamantul asta ACUM tu nu vei asculta din experientele altora, spunand ca tu stii mai bine... este flacara de moment a atractiei fata de acest om, ardere care nu te lasa sa poti privi obiectiv desi tu crezi ca poti.... te inteleg, nu te judec,am doar amaraciune in suflet caci vad cate sperante iti pui si iti simt sulfetul inaripat si tare mi-e teama ca fiind asa de entuziasmata acum, caderea va fi si mai mare ... socul mult mai puternic, atunci cand lucrurile se vor schimba intr-o pozitie nefavorabila tie... Deci, ca sa raspund la ceea ce doreai, sa te fac sa intelegi de ce atata opozitie fata de musulmani, raspunsul meu asta este: ACUM, NICI EU NICI ALTA FIINTA OMENEASCA NU TE POATE FACE SA VEZI SI CEALALTA FATA A SITUATIEI.... numai Bunul Dumnezeu! TE imbratisez Giulia si Domnul sa te ajute sa iei decizia cea mai buna ptr sufletul tau.AMIN