View Single Post
  #12  
Vechi 22.11.2010, 14:35:54
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

despre partea cu impartasitul sunt perfect de acord cu ce spunea parintele Aldea....unii duhovnici te impartasesc mai des altii mai rar....fiecare dintre ei isi pune sufletul pentru fiii lui duhovnicesti si procedeaza in problema impartasaniei cum crede ca e mai bine pentru ei....ma regasesc in toate problemele pe care le-ai scris dar singura care "mi-a atras atentia" e faptul ca nu poti discuta deschis cu duhovnicul tau..dupa parerea mea aici sta cheia rezolvarii tuturor problemelor.....tu ai spus ca nu poti din cauza autoritatii lui.....nu reusesc sa inteleg exact despre ce e vorba......de exemplu: si duhovnicul meu are in fata mea o autoritate iesita din comun....daca mi-ar spune sa ma arunc in prapastie probabil ca as fi de cateva minute bune in cadere libera pana sa ma gandesc ca poate trebuia sa nu il ascult :).....de asemenea deabea de curand am inceput sa nu mai am asa mari emotii cand vorbesc cu el desi imi e duhovnic de vreo 5 ani....totusi niciodata nu am simtit ca nu as putea sa fiu deschis cu el sau sa imi exprim in mod sincer opiniile si raportarile....parerea mea e ca ar trebui sa te rogi lui Hristos sa aranjeze lucrurile, iar mai apoi, cu aceasta nadejde in inima sa faci un efort si sa ii spui duhovnicului tau ce ne-ai spus si noua aici.....va urma o discutie mai lunga sau mai scurta cu el in urma caruia eu cred ca ti se va arata limpede ce trebuie sa faci ....sper sa se lamureasca cat mai repede lucrurile petru tine....Hristos si Maica Domnului sa te aiba in paza!
Reply With Quote