Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #29  
Vechi 15.01.2010, 05:00:58
Irina-Magdalena's Avatar
Irina-Magdalena Irina-Magdalena is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit Dumnezeu sa va intareasca in credinta si dragoste!

Ai fost in Iasi chiar in ziua in care am postat numarul de telefon Imi pare foarte rau ca nu ne-am intalnit cumva, desi imi inchipui cat de ocupata ai fost, cat de ingrijorata. E bine ca ati ajuns la Sf Parascheva si la mostele Sf Nectarie. Eu locuiesc in apropierea bisericii cu hramul acestui sfant, cea care adaposteste si moastele, desigur, si chiar mi-e ciuda acum ca fiind aproape una de alta n-am putut sa ne si vedem. Daca aveam cum sa iau legatura cu tine, draga Elena, te sunam eu. Poate imi trimiti un mesaj pe privat cu nr de telefon pentru cazul cand mai veniti sau ai nevoie de ceva (imi reinnoiesc propunerea) si pot sa ajut, cu tot dragul..

Imi inchipui ca rezultatul analizelor v-a zguduit si ca va este foarte greu. Numai bunul Dumnezeu stie de ce trimite incercarile acestea. Dar nu poate fi degeaba. Tot El iti va da putere si tie si sotului tau. O sa va pomenim in rugaciunile noastre!

P.S. In biserica unde ai fost si tu, si care spui ca ti-a placut - cea care adaposteste o particica din moastele Sf Nectarie - se organizeaza de trei ori pe saptamana Sf Maslu. Este extraordinar ce simti la o astfel de slujba. Am fost si noi miercurea trecuta. S-a slujit de la 10 jumate seara pana dupa 12 noaptea. Eu cred cu tarie ca ajuta. Poate va ganditi si voi la asa ceva.
Reply With Quote